Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 січня, 09:59:09

У Чернігові злісним боржникам воду постачатимуть тільки до водорозбірної колонки

01.02.2020   11:19Агенцiя

Рішення, яке передбачає заходи по індивідуальному відключенню боржників від водопостачання до квартир, прийняла Чернігівська міська рада на засіданні 30 січня.

Як наголошувалося в сесійній залі, це рішення спрямоване на захист сумлінних платників, які без вини потерпають у разі накопичення великих боргів їх недобросовісними сусідами. Подібне рішення в Чернігові приймається вперше.

Повна назва ухваленого документу – «Про заходи, спрямовані на забезпечення своєчасного розрахунку споживачів за послуги, надані комунальним підприємством «Чернігівводоканал» Чернігівської міської ради».

Рішення зобов’зує «Чернігівводоканал» обмежити надання послуг з централізованого водопостачання злісним боржникам, забезпечуючи його не до квартири, а шляхом облаштування вуличної водорозбірної колонки.

Прописано, що це стосується тільки тих боржників, які мають заборгованість за послуги централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення більше трьох місяців при наявності рішення суду про стягнення заборгованості, що набрало законної сили. Тобто спочатку підприємство застосовує до них усі інші можливі способи впливу і тільки потім – цей.

Розрахунки з такими боржниками теж переведуть на нормативи, передбачені для користувачів води з вуличних водорозбірних колонок.

Як відомо, наприкінці минулого року КП «Чернігівводоканал» через значну заборгованість перед ним не зміг своєчасно розрахуватися за спожиту електроенергію з ТОВ «Енера Чернігів». Як наслідок, у листопаді та грудні кілька насосних станцій були знеструмлені, а мешканці десятка багатоповерхівок лишалися без централізованого водопостачання.  І навіть міська лікарня №4 відчувала проблеми з тиском води в мережі.

Ця ситуація спричинила обурення серед мешканців, які не мають заборгованості за послуги перед КП «Чернігівводоканал». Вони справедливо вимагали проводити роботу безпосередньо з боржниками підприємства, обмежуючи послуги останнім, а не всім підряд.

Зараз заборгованість споживачів перед КП «Чернігівводоканал» сумарно складає майже 30 мільйонів гривень. Але понад третину цього боргу накопичив фактично всього 1% від усіх споживачів. Це ті, хто не платить роками та ігнорує навіть судові рішення. Наприклад, є борги з 2009 чи 2012 років.

Як прокоментував при обговоренні цього питання представник «Чернігівводоканалу», законодавчо є таке поняття, як «екологічна броня». Тобто залишити споживача без води не можна. Тому послуга буде забезпечена. Але вже не до квартири боржника, а до його двору шляхом встановлення там водорозбірної колонки. Технічна можливість по квартирного відключення в багатьох будинках є, хоч це й залежить від схеми розведення мереж. Почнуть, імовірно, з дому по Мазепи, 37.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

 Власна справа, народжена з мрії та досвіду…

Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08

Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.

Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06

Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02

Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.

Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36

За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.

У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34

Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини