Фітосанітарна служба підбила підсумки роботи у 2019 році
На нараді, яку провів перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Сергій Коваленко, спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки підсумували зроблене у минулому році.

Зазначалося, що торік при вивезенні з області оглянуто 447,94 тис. тонн об'єктів регулювання, що становить 142% до показників попереднього року.
Фахівці наголошують, що спостерігається тенденція до зменшення кількості виданих карантинних сертифікатів – 44% до минулорічного показника. Це пов’язано із внесенням змін до законодавства, які дозволяють переміщення зернової групи об’єктів регулювання без проведення фітосанітарних процедур. В той же час на 21% зріс показник виданих фітосанітарних сертифікатів.
Відмовлено у видачі 71 фітосанітарного сертифікату у зв’язку із невідповідністю об’єктів регулювання фітосанітарним вимогам країн-імпортерів (це шкідники в живому стані, карантинні види бур’янів та бактеріальні хвороби) та 7 штук карантинних сертифікатів з причини виявлення шкідників у живому стані, кільцевої гнилі та стеблової нематоди в насіннєвій картоплі.
Протягом року проводились перевірки суб’єктів господарювання щодо дотримання вимог чинного законодавства у сфері карантину і захисту рослин, у сфері насінництва та розсадництва.
Відповідно до плану здійснення фітосанітарного моніторингу обстежувались земельні угіддя та лісонасадження площею 200,4 тис. га на виявлення регульованих та інших шкідливих організмів. При цьому виявлено нові вогнища амброзії полинолистої у Ніжинському та Ічнянському районах, американського білого метелика у Чернігівському районі. У Корюківському, Чернігівському районах зафіксовані вогнища такого небезпечного карантинного організму, який відсутній в Україні, як бура гниль картоплі.
Здійснювалась ревізія карантинних вогнищ на виявлення американського білого метелика, золотистої картопляної нематоди, амброзії полинолистої, повитиці польової, бактеріального в’янення кукурудзи та пасма льону. Вдалося зафіксувати відсутність у старих вогнищах золотистої картопляної нематоди, бактеріального в’янення кукурудзи та пасма льону. У карантинних вогнищах були проведені агротехнічні, механічні та хімічні заходи боротьби.
На сьогодні в області загальна площа зараження становить 3168,1289 га.
Впродовж 2019 року спеціалістами відділу фітосанітарних заходів на кордоні проінспектовано при розмитненні у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні 1147 вагонів, 12157 автомашин та 571 контейнер.
В загальному обсязі імпорту основну частину становить продовольча та насіннєва картопля – 55,5%, тютюнова сировина –14,7%, торф – 13,5%, борошно та крупи зернових культур – 6,2%, імпортні фрукти – 3,8%.
Протягом минулого року складено і надіслано країнам-експортерам 15 нотифікаційних повідомлень за фактом порушення міжнародних стандартів з фітосанітарних заходів,
Під час підсумкової наради проаналізована діяльність відділів прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків, контролю за обігом засобів захисту рослин та у сфері насінництва та розсадництва. Також учасники зібрання визначили основні напрямки роботи на нинішній рік.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.