Дітям-сиротам із числа випускників навчальних закладів виплатять 73 тисячі гривень державної допомоги
Чернігівський окружний адміністративний суд задовольнив позов Бахмацької місцевої прокуратури, зобов’язавши сектор освіти районної адміністрації виплатити випускникам підпорядкованих навчальних закладів одноразову грошову допомогу, передбачену Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».
Відтак, 6 випускникам буде виплачено державну допомогу – по 12 162 гривні кожному.
Встановлено, що адміністраціями навчальних закладів не нараховано та не виплачено дітям гарантовану державою допомогу, з огляду на те, що вони не перебували на повному державному забезпеченні.
При цьому судом підтверджено правову позицію прокурора щодо необхідності здійснення виплатусім випускникам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, незалежно від джерел їх утримання.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
156 немовлят народилося у Чернігові за перший місяць 2026 року 17:19
Протягом січня 2026 року в КНП «Чернігівський пологовий будинок» народилося 156 дітей: 70 хлопчиків та 86 дівчаток.
На Чернігівщині дві прикордонні громади затвердили нові статути 17:01
До 1 січня 2027 року всі територіальні громади України мають ухвалити або оновити свої статути відповідно до змін у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні»
Поліція розслідує обставини пожежі в Чернігівському районі 14:40
Вночі 1 лютого до поліції надійшло повідомлення, що у селі Михайло-Коцюбинської селищної громади Чернігівського району в будівлі центру соціальної адаптації сталася пожежа. Вогонь знищив покрівлю та пошкодив стіни.
Віденська класика у Чернігові: оркестр «Філармонія» виступив під дирегуванням Юрія ЯнкаА 14:37
1 лютого 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр приймав особливого гостя.
Словацька підтримка для Чернігова: до міста доставили 26 генераторів 14:34
26 генераторів різної потужності Чернігів отримав завдяки донатам народу Словаччини. Сьогодні обладнання вже у місті й буде розподілене між підприємствами критичної інфраструктури, закладами медицини та освіти, а також структурними підрозділами міської ради, які надають допомогу населенню в умовах відключень електроенергії.