Водогосподарська обстановка в басейні Десни. Офіційно
Глобальна зміна клімату – одна з найгостріших екологічних проблем які стоять перед людством. Протягом останніх років потепління стає все більш відчутним, спричиняє серйозні кліматичні зміни і різні екосистеми опиняються під загрозою зникнення.
Водні об’єкти басейну Десни не є виключенням. На фоні аномальних кліматичних факторів, недостатньої кількості опадів відбувається зменшення витрат по руслу та рівнів води на річках, що призводить до погіршення водогосподарської та гідрологічної обстановки в регіоні.
Внаслідок нехарактерних для зимового періоду погодних умов, котрі склалися в грудні-січні 2019-2020 рр., льодові явища на річках басейну Десни майже відсутні, лише подекуди спостерігаються явища у вигляді заберегів, шуги та тонкого не повного льодоставу. Рівні води на річках залишаються близькими до найнижчих меженних значень за багаторіччя, а подекуди навіть нижчими за них.
На гідрологічному посту на р. Десна в місті Чернігів, за даними Чернігівського обласного центру з гідрометеорології, триває режим зимової межені і станом на 24.01.2020 року рівень води з початку місяця не змінився і знаходиться на відмітці 149 см над нулем поста. Відповідно, гідрологічна ситуація, що склалася наближена та схожа з аналогічним періодом 2016 року та є найнижчим показником зимового періоду за час середніх багаторічних спостережень.
Ми не можемо вплинути на глобальні процеси, але можемо запобігти різноманітним негативним впливам. Починайте новий день з запитання: "Що можу зробити саме я і саме зараз?"
Деснянське басейнове управління водних ресурсів
Останні новини Чернігівщини
Прокуратура через суд стягнула з лісгоспу майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев 11:54
Господарський суд Чернігівської області у повному обсязі задовольнив позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури та зобов’язав ДП «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» відшкодувати майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев.
У Корюківській громаді працює мобільна соціальна служба 11:51
На Корюківщині запроваджено новий формат соціальної підтримки, який дозволяє оперативно реагувати на потреби мешканців, особливо у віддалених населених пунктах. З червня тут працює мобільна соціальна служба – на базі місцевого Центру надання соціальних послуг.
3740 звернень щодо домашнього насильства: у Чернігівській ОВА відбулося засідання профільної робочої групи 11:48
Напередодні старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Чернігові провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у співпраці та за підтримки Сабкластеру з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
У Чернігові поліцейські оперативно встановили і затримали грабіжника 11:46
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції спільно з патрульними поліцейськими «за гарячим слідом» встановили 18-річного молодика, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном 50-річної чернігівки.
Чернігівські поліцейські перекрили канал незаконного поширення психотропних речовин 11:45
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 42-річного чоловіка, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.