Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 7 березня, 08:46:21

ЦНАП Чернігова - п'ятий в Україні по кількості послуг за день

23.01.2020   14:26Агенцiя

Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) міста Чернігова - п'ятий в Україні по кількості наданих послуг. У середньому за один робочий день тут надається понад 1600 послуг, тобто щомісяця надходить понад 42000 звернень.

Центр надання адміністративних послуг як постійно діюча установа Чернігівської міської ради був створений у 2012 році. Зараз через нього можна отримати 221 адміністративну послугу. З них 80 послуг (36%) надаються Чернігівською міською радою та її виконавчими органами, 32 (15%) - департаментами та управліннями Чернігівської облдержадміністрації та 109 (49 %) - територіальними органами центральних органів виконавчої влади. ЦНАП Чернігова є найбільш потужним серед аналогічних центрів нашої області та виконує функції регіонального для всіх її мешканців.

З квітня 2019 року в Центрі розпочали надавати адміністративні послуги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану: державної реєстрації шлюбу; розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке не має дітей; зміни імені; внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання; державна реєстрація народження; державна реєстрація смерті.

У липні ж запроваджений новий сервіс, який надає можливість будь-якому громадянину отримати пакет адміністративних послуг від різних відомств через єдиний контакт. Це послуги за життєвими обставинами: «Народження дитини», «Зміна імені», «Втрата близької людини». Тобто люди мають реальну можливість значно скоротити витрати часу та коштів для оформлення відповідних документів.

З метою кардинального змінення порядку та правил при організації надання послуг із реєстрації місця проживання розроблена власна робоча версія реєстру територіальної громади міста Чернігова на базі серверної програми АСКОД, що має всі необхідні технічні можливості для інтеграцій з Єдиним демографічним реєстром та реєстром виборців.

Завдяки новаціям у ЦНАП м.Чернігова, на відміну від більшості міст обласного підпорядкування України, послуга з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб надається невідкладно - в момент звернення за 10-30 хвилин.

Крім того, при необхідності надаються адміністративні послуги, шляхом виїзного обслуговування, зокрема, коли суб'єктом звернення є особа з інвалідністю. Необхідний пакет документів оформлюється за місцем перебування - на дому, у лікарнях, тощо. Це робиться за допомогою комплекту сучасної портативної техніки «Мобільний кейс».

Для оперативності та спрощення процедури отримання інформації з червня також запроваджена послуга для нотаріусів - «Отримання інформації з метою вчинення нотаріальних дій» із реєстру територіальної громади міста Чернігова в електронному вигляді.

Завдяки співпраці управління адміністративних послуг міської ради та Чернігівської філії Державного підприємства «Національні інформаційні системи» державними реєстраторами управління в пілотному режимі реалізовано розгляд онлайн-заяв та прийняття рішень про відкриття, зміни і припинення ФОП та державну реєстрацію ТОВ, які діють за модельними статутами в межах області. За 10 місяців 2019 року опрацьовано 1028 електронних заяв.

Управління адміністративних послуг є учасником інфо-сервісу Start Business Challenge, який надає покрокові інструкції з детальною інформацією про дозвільні документи, що необхідні для реєстрації бізнесу.

Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, окрім облдержадміністрації також залучено управління адмінпослуг міськради до реалізації пілотного проекту щодо функціонування мережі центрів підтримки підприємництва на регіональному та місцевому рівні. Основним завданням ЦПП є надання інформаційної та консультаційної підтримки суб’єктам підприємництва з метою вирішення проблеми низької доступності об’єктів інфраструктури та інформації, необхідної для забезпечення розвитку суб’єктів малого і середнього підприємництва, зокрема суб’єктів мікропідприємництва, а також осіб, які планують започаткувати власну справу, на місцевому рівні.

***
На сьогодні, якщо порівнювати кількість звернень, то найбільш затребуваною послугою чернігівського ЦНАПу є реєстрація місця проживання. Нерідко той чи інший чернігівець звертається за нею по кілька разів на рік. Масовими є й звернення, наприклад, для реєстрації майнових прав і обтяжень. Разом з тим, кожна послуга центру має свою цільову аудиторію і свій попит, розповів прес-службі міської ради керівник міського управління адміністративних послуг Микола Овсяник.

На його думку, чернігівські підприємці вже добре обізнані про адміністративні послуги, які вони можуть зручно отримати через ЦНАП, і користуються ними. У той же час, громадяни-фізичні особи, особливо старшого віку, ще далеко не завжди знають, що потрібну їм послугу можна зручно отримати в ЦНАПі. Адже для них основне джерело інформації – рекомендації знайомих. Проте, відгуками чернігівці один з одним діляться, тож і ця аудиторія клієнтів ЦНАПу постійно росте.

Наприклад, чимало чернігівців ще, вірогідно, не знають, що тут вони можуть отримати витяг про грошову оцінку земельної ділянки. Потреба в ньому може виникнути при розрахунку земельного податку, додав він.

Цього року чернігівський ЦНАП теж готується запровадити кілька нових послуг.

Прес-служба Чернігівської міської ради

 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.