Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 1 березня, 10:00:18

До дня проголошення першої незалежності України та Дня Соборності України

18.01.2020   11:16Агенцiя

Засідання за «круглим столом» відбулось 17 січня в комунальній установі «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради.

Згадали передісторію свята. Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко наголосив: проголошення у 1918 році незалежності Української Народної Республіки, а у 1919 році - Акта злуки Української та Західноукраїнської народних республік в єдину незалежну державу стали найважливішими подіями в історії України. 22 січня 1919 року - фактично початок нового етапу у процесі формування української нації.

Кандидат історичних наук Сергій Горобець висвітлив тему «Соборність України: разом з власної волі». Він, зокрема, зазначив, що відзначення понад століття соборності України є приводом нагадати про єдність і неподільність українських земель, у тому числі й окупованих російським агресором.

Історики також нагадали і про участь чернігівців в історичних подіях, пов’язаних з боротьбою за незалежність і соборність України. Так, вони повідомили, що в роботі Трудового конгресу України, який 23 січня 1919 року ратифікував (затвердив) Універсал Директорії УНР про Злуку двох народних республік, взяли участь і проголосували «за» 42 делегати від Чернігівщини. Також у «живому ланцюзі» соборності України від Івано-Франківська до Києва 21 січня 1990 року були в українській столиці дві делегації з області - з Чернігова та Ніжина.

Останні новини Чернігівщини

Весна дарує нам оновлення: нові почуття, нові сподівання, нові виклики

Весна дарує нам оновлення: нові почуття, нові сподівання, нові виклики 09:49

Для артистів — це і нові зустрічі з глядачами. А запросити своїх шанувальників до весни — це і особлива відповідальність.

У Чернігові згадали про його визволення разом із столицею 103 роки тому

У Чернігові згадали про його визволення разом із столицею 103 роки тому 09:40

26 лютого у Чернігівському обласному молодіжному центрі проведено просвітницький захід — гутірку в прямому ефірі до славетної дати 1 березня 1918 року — визволення Києва й Чернігова від російського червоного агресора.

Поліцейський постане перед судом за збут особливо небезпечного наркотичного засобу

Поліцейський постане перед судом за збут особливо небезпечного наркотичного засобу 09:33

За процесуального керівництва прокурорів Чернігівської обласної прокуратури слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві, завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт щодо колишнього поліцейського.

Архієрейське богослужіння в Михайлівському храмі м. Бобровиця

Архієрейське богослужіння в Михайлівському храмі м. Бобровиця 08:34

28 лютого у Неділю про блудного сина, у храмі Архістратига Божого Михаїла м. Бобровиця було звершено Божественну літургію.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:26

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 28 лютого по 8:00 1 березня 2021 року.