В ООН присвячують 2020 рік захисту рослин
Новий 2020 рік стане Міжнародним роком охорони здоров'я рослин. Таке рішення прийняли в Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (FAO). Адже ми сприймаємо рослинну їжу в нашому раціоні як належне, не замислюючись про те, що в результаті зміни клімату та діяльності людини багато культур знаходяться під загрозою зникнення.

Наша їжа на 80% складається з рослин, вони виробляють 98% кисню, яким ми дихаємо. Але, водночас, рослинам постійно загрожують шкідники та хвороби — щорічно через них гине до 40% продовольчих культур у всьому світі. В результаті загальний обсяг збитків для торгівлі сільськогосподарською продукцією становить понад 220 млрд доларів на рік, мільйонам людей загрожує голод, сільському господарству — основному джерелу доходу сільських жителів — наноситься серйозна шкода. Ось чому заходи та дії, спрямовані на захист здоров'я рослин, так важливі для досягнення.
«Рослини забезпечують життя на Землі та є найважливішою основою харчування людини. Але їх не слід приймати як належне», зазначив Генеральний директор FAO Цюй Дун'юй.
В результаті зміни клімату та діяльності людини зникають багато видів рослин, зате шкідники тільки розмножуються. Водночас, за останні десятиліття, втричі збільшилися міжнародні подорожі та перевезення, а також обсяги торгівлі. Як наслідок, шкідники та хвороби легко поширюються по всьому світу і завдають величезної шкоди місцевим рослинам та довкіллю.
Глава FAO підкреслив, що в першу чергу потрібно приділяти увагу профілактиці: захист рослин з економічної точки зору набагато ефективніше, ніж усунення наслідків масштабних надзвичайних ситуацій, викликаних загибеллю тих чи інших культур. Нерідко знищити шкідників та зупинити захворювання рослин просто неможливо і на боротьбу з ними йде багато часу та коштів.
Як відзначають в FAO, запобігаючи поширенню та завезенню шкідників в нові райони, уряди, фермери та інші учасники продовольчого ланцюга, наприклад, приватний сектор, зможуть заощадити мільярди доларів та забезпечити населення якісним продовольством. Це особливо важливо для країн, що розвиваються. Для цього, рекомендують експерти, необхідно дотримуватися узгодженої міжнародної системи фітосанітарних норм та стандартів.
Привернути увагу до питань охорони здоров'я рослин і покликаний Міжнародний рік. Координацією заходів в рамках цього року візьмуть на себе FAO та секретаріат Міжнародної конвенції з карантину та здоров'ю рослин.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.