Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 жовтня, 20:32:01

Підтримка віддалених територій, перспективи наповнення місцевих бюджетів, вдосконалення законодавства щодо відкриття ринку землі стали темою конференції "Спільна справа"

28.12.2019   13:48Агенцiя

27 грудня в конференц-залі будинку засідань обласної ради відбулася конференція «Спільна справа». Захід ініційований міжфракційною депутатською групою «Чернігівщина», за підтримки Чернігівської обласної ради, Місцевої Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад Чернігівщини».

У засіданні взяли участь голова облдержадміністарції Андрій Прокопенко, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, народні депутати України Антон Поляков, Максим Зуєв, Валерій Зуб.

У своїх виступах керівники області акцентували увагу на позитивних зрушеннях на Чернігівщині.

Упродовж двох годин депутати обласної ради, представники органів місцевого самоврядування, очільники ОТГ та громадськість обговорювали законодавчу ініціативу стосовно державної підтримки малонаселених та віддалених територій України, перспективи та шляхи наповнення місцевих бюджетів, а також обмінювалися думками і висловлювали пропозиції по вдосконаленню проєктів законів про працю та щодо відкриття ринку землі.

У своїх виступах присутні порушили проблеми фінансування навчальних закладів у зв'язку із впровадженням освітньої реформи. Адже з нового року ОТГ змушені будуть самі забезпечувати діяльність малокомплектних шкіл, яких в області налічується значна кількість, або закривати такі навчальні заклади.

Дієвим механізмом вирішення актуальних проблем може стати надання на законодавчому рівні спеціального статусу поліським територіям, аналогічного до того, який було прийнято для регіону українських Карпат, де було б враховано особливості нашої місцевості і співвідношення території та щільності населення області. Запровадження «Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів стосовно припинення закриття закладів освіти та охорони здоров'я у сільській місцевості, у тому числі, малонаселених та віддалених один від одного населених пунктів», якій презентували народні депутати, сприятиме розв'язанню проблеми нестачі коштів на освіту, підвозу учнів до місць навчання  і не призведе до прийняття непопулярних рішень та закриття навчальних закладів.

Під час дискусії зазначалося, що для збереження освіти для учнів сільської місцевості формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами доцільно доповнити коефіцієнтом приведення кількості учнів у закладах освіти, розташованих у населених пунктах, що віднесені до поліських територій, який дорівнює 1,3. Застосування додаткового коефіцієнту доречне і під час розподілу між областями субвенції з державного бюджету на здійснення підтримки закладів та заходів у системі охорони здоров'я.

Андрій Прокопенко зазначив, що нові принципи фінансування проєктів за рахунок коштів ДФРР забезпечують розвиток регіонів і громад та дають змогу громадам області втілити у життя низку проєктів, здійснювати будівництво, ремонти та реконструкцію об'єктів соціальної сфери, оновлення їх матеріально-технічної бази, закуповувати нову техніку, здійснювати заходи з розбудовувати інфраструктуру. Також дієвим кроком для розвитку віддалених територій є доступність Інтернету та мобільного зв'язку. За словами голови облдержадміністрації, з наступного року радіус покриття базових станцій мобільного зв'язку на Чернігівщині буде становити 15 км і значна кількість населених пунктів області матиме якісне покриття мобільним та інтернет зв'язком. Це забезпечить надійне функціонування системи оповіщення та безпеку у прикордонному регіоні.

У своїх виступах присутні порушували питання стосовно й інших актуальних проблем, які виникають у процесі децентралізації, та потребують спільних зусиль для пошуку шляхів їх вирішення і недопущення виникнення критичних ситуацій. Гостро постали проблеми наповнення місцевих бюджетів у 2020 році, зокрема за рахунок сплати ПДФО та податку до місцевих бюджетів нафтовими, аграрними та іншими компаніями, а також фінансування заходів із забезпечення навчальних закладів протипожежними засобами.

Під час обговорення відкриття ринку землі депутати обласної ради Іван Якуб та Сергій Чубовський наголошували, що у жителів громад ця тема викликає серйозне занепокоєння і може призвести до соціальної напруги. За словами виступаючих, позиція депутатського корпусу обласної ради з цього питання незмінна і озвучена в неодноразових зверненнях до керівництва держави, адже це питання життя громад, бо орендна плата є суттєвим джерелом наповнення місцевих бюджетів, і національної безпеки держави в цілому.

На думку виступаючих, законопроєкт потрібно зняти з розгляду Парламенту та продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення як мінімум на 3 чи 5 років, оскільки питання запровадження ринку землі потребує обговорення та доопрацювання і стане можливим вже після завершення процесу децентралізації, коли на першому етапі виключне право купувати землі сільськогосподарського призначення матимуть лише об'єднані територіальні громадами та держава в особі Земельного банку, який повинен під заставу землі забезпечити кредитування ОТГ за низькою відсотковою ставкою, конкурентною на світовому ринку.

Про важливість дотримання балансу між правами і обов'язками найманих працівників, роботодавців, державних органів та профспілкових організацій говорили під час обговорення змін до трудового законодавства. Виступаючі наголошували на необхідності системного підходу та недопущення нівелювання ролі профспілок. Зміни до законодавства про працю повинні забезпечити захист трудових прав, надати прозорі і зрозумілі умови трудових відносин ще на самому старті взаємодії працівника, наприклад зарахування до трудового стажу навчальних та виробничих практик у навчальних закладах.

Підсумком конференції стало напрацювання низки пропозицій та зауважень, які будуть враховані у законодавчій діяльності народних депутатів України.

Останні новини Чернігівщини

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно

Чернігів: з 28 жовтня по 13 листопада учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, учні 5-11 класів – дистанційно 20:02

У Чернігові з 28 жовтня учні 1-4 класів навчатимуться за очною формою, а учні 5-11 класів – дистанційно. Це триватиме до 13 листопада включно.

Виявлено 110 нових випадків COVID-19

Виявлено 110 нових випадків COVID-19 17:46

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 27 жовтня зафіксовано 110 нових випадків інфікування COVID-19.

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце 15:04

Талалаївське відділення поліції розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення у повному складі членів територіальної виборчої комісії зі свого робочого місця, де вони мали проводити підрахунок голосів.

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму 14:53

Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:45

27 жовтня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини