Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 21 вересня, 14:36:41

Служба зайнятості – партнер з працевлаштування, а не виплатна контора

23.12.2019   12:24Агенцiя

Рік добігає кінця, і традиційно в обласній службі зайнятості підбивають попередні підсумки діяльності, визначають пріоритети, ставлять чергові завдання, вчаться та обмінюються досвідом.

Так, 20 грудня розпочалася дводенна нарада з директорами філій обласного центру зайнятості та Чернігівського міського центру зайнятості.

Як повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка, протягом січня-листопада 2019 року в області послугами державної служби зайнятості скористалися 30,3 тисяч зареєстрованих безробітних. З початку поточного року за її сприяння роботу отримали понад 26 тис. осіб, з них 10 тис. зареєстрованих безробітних. При цьому 59% шукачів роботи були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.  Крім того, понад 3 тис. безробітних за направленням служби зайнятості набували нових професій та підвищували кваліфікацію, що на 17% більше у порівнянні з минулорічним показником. У громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь понад 6 тис. безробітних.
Серед позитивних змін - збільшення кількості вакансій, поданих роботодавцями до служби зайнятості. За 11 місяців поточного року їх надійшло 31,5 тис., що майже на 4% більше минулорічного показника.

Цього року до основних проблем ринку праці останніх років, а це - потреба забезпечення роботодавців кадрами в умовах демографічної кризи та значної трудової міграції, додались нові виклики. Йдеться насамперед про скорочення штату держслужбовців, працівників освіти та охорони здоров’я, державних лісгоспів, підрозділів Укравтодору, інших організацій. Тому наразі завдання служби зайнятості докласти максимум зусиль для оперативного повернення вивільнених людей до праці, наголосила Лідія Падалка.

На часі також і зміна пріоритетів у профорієнтаційній роботі. Наступного року головна увага приділятиметься дорослому населенню – безробітним та шукачам роботи з метою підвищення у них мотивації до праці, формування навичок техніки пошуку роботи, активізації внутрішніх та зовнішніх резервів.
З нового року в службі зайнятості з’являться консультанти роботодавця. Новий підхід до обслуговування роботодавців передбачає надання кожному з них комплексних індивідуальних послуг з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці. «Роботодавці мають свідомо обирати службу зайнятості як єдину державну структуру, здатну на безоплатній основі швидко та якісно здійснювати добір потрібних працівників», - сказала Лідія Падалка.

Звертаючись до учасників наради, директор обласного центру зайнятості наголосила на необхідності дотримання законодавства України та надання якісних послуг клієнтам служби зайнятості в повному обсязі й на високому професійному рівні.
«Кропіткою злагодженою роботою усього колективу ми маємо змінити імідж служби зайнятості, - сказала Лідія Падалка. – Служба зайнятості – це не виплатна контора, а партнер, і усе, що ми робимо, спрямовано на працевлаштування шукачів роботи та підбір персоналу для роботодавців».

У рамках наради також відбулися тренінги для директорів на тему «Комунікативний процес: особливості професійного та міжособистісного спілкування. Явище конфлікту, стратегії та техніки поведінки в конфліктних ситуаціях» та «Налагодження контактів з роботодавцями та просування послуг служби зайнятості».

Останні новини Чернігівщини

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини

Святкування дня міста Чернігова розпочали покладанням квітів до могил воїнів-захисників Батьківщини 14:34

21 вересня - День міста Чернігова та 77-а річниця вигнання нацистських окупантів з нашого міста. Цей день назавжди увійшов у його історію як уособлення вдячної пам’яті про подвиг воїнів-визволителів, які ціною власного життя забезпечили майбутнім поколінням можливість вільно жити у рідному місті.

Аудитори виявили порушень на суму майже 800 тис. грн в

Аудитори виявили порушень на суму майже 800 тис. грн в "Чернігівський центральній районній лікарні" 14:23

Фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності на комунальному некомерційному підприємстві «Чернігівська центральна районна лікарня» за період з 01.07.2017 по 30.06.2020 виявили порушень, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму майже 800 тис. грн.

Водій з ознаками алкогольного сп'яніння вдруге за рік сів за кермо, будучи позбавленим права керування

Водій з ознаками алкогольного сп'яніння вдруге за рік сів за кермо, будучи позбавленим права керування 14:17

Близько четвертої ранку, на вулиці Ремісничій патрульні зупинили автомобіль ВАЗ, водій якого порушив правила дорожнього руху.

Упродовж минулого тижня надзвичайники 63 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня надзвичайники 63 рази залучались до ліквідації пожеж, надзвичайних подій 14:09

Упродовж минулого тижня з 14 по 21 вересня щоденно в підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області перебувало на цілодобовому чергуванні 186 чоловіки особового складу та 57 одиниць спеціальної техніки.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 10:50

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.