Поліція за три місяці винесла 70 заборонних приписів домашнім кривдникам
З другої половини вересня 2019 року в Чернігові цілодобово працює мобільна група з реагування на факти домашнього насильства.

Заборонний терміновий припис виноситься у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров'ю постраждалої особи. Його мета – негайно припинити домашнє насильство та не допустити його продовження чи повторного вчинення.
Заборонні приписи обмежують порушника у певних правах. Наприклад, йому можуть заборонити перебувати в одному приміщенні з жертвою домашнього насильства, наближатися до потерпілих, телефонувати їм тощо. І той факт, що агресор є власником житла, на ситуацію не впливає.
Від початку вересня поліцейські склали 82 протоколи за правопорушення у сфері домашнього насильства. Йдеться, зокрема, про вчинення фактів домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання кривдниками термінового заборонного припису або неповідомлення ними про місце свого тимчасового перебування.
За це стаття 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає покарання у вигляді штрафів, громадських робіт або адміністративного арешту на строк до семи діб. Особа, яка упродовж року повторила правопорушення, може отримати адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.
В одному з випадків поліцейські склали адмінпротокол за невиконання батьками обов'язків щодо виховання дітей (частина 1 статті 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За це законодавство передбачає покарання у вигляді штрафу.
Окрім того, співробітники мобільної групи з реагування на факти домашнього насильства винесли порушникам 70 термінових заборонених приписів.
За результатами тримісячної роботи мобільної групи з реагування на факти домашнього насильства було відкрито 29 кримінальних проваджень за статтею «умисне легке тілесне ушкодження» (стаття 125 Кримінального кодексу України). Максимальна санкція покарання – обмеження волі на строк до двох років.
Інколи бувають випадки хибних викликів мобільної групи. Якщо під час виїзду поліцейських інформація про домашнє насильство не підтверджується, правоохоронці складають протокол за частиною 1 статті 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення (завідомо неправдивий виклик спеціальних служб), що карається штрафом. Таких протоколів за 3 місяці було складено 5.
У всіх випадках фіксування поліцейськими фактів домашнього насильства, інформація про них передається до соціальних служб.
Група з реагування на факти домашнього насильства дислокується на базі Чернігівського відділу поліції. До складу групи входять спеціально підготовлені працівники (дільничні офіцери поліції або працівники ювенальної превенції та патрульні поліцейські), які пройшли відповідне навчання.
Як діяти у ситуації домашнього насильства чи його загрози?
Передусім ви можете звернутися до територіального органу поліції або за телефоном 102.
Також ви можете зателефонувати на безкоштовну національну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству 0 800 500 335, короткий номер 116-123. За цими номерами ви можете дізнатись контакти найближчих організацій та установ, що можуть вам допомогти – центрів безоплатної правової допомоги, соціальних служб, служб у справах дітей, притулків для постраждалих від домашнього насильства, кризових центрів тощо.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.