Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 9 лютого, 19:30:35

Підсумували роботу фітосанітарної служби області

10.12.2019   10:07Агенцiя

Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки підбили підсумки діяльності у сферах карантину та захисту рослин, а також насінництва і розсадництва.

Під час наради, яку провів перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Сергій Коваленко, зазначалося, що від початку року проведено понад 120 планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на предмет дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства у сфері карантину рослин, майже 90 – у сфері захисту рослин, а також 10 – у сфері насінництва та розсадництва. На виконання Рішення Євразійської Економічної Комісії та вимог Республіки Туреччина проводилась робота по встановленню зон, вільних від регульованих та інших шкідливих організмів: в області на сьогодні зареєстровано 312 таких ділянок загальною площею понад 5,5 тисячі гектарів.

За словами головного спеціаліста відділу фітосанітарних заходів на кордоні Олександра Єременка, за цей час при розмитнені у відділах митного оформлення та пунктах пропуску на державному кордоні проінспектовано понад 9 тисяч транспортних засобів, оглянуто 14,7 тисячі тонн імпортних об’єктів регулювання (на 3% більше торішнього показника), крім того,  30,5 тисячі штук садивного матеріалу і понад 209 тисяч штук  дерев’яного пакувального матеріалу. Заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки Людмила Фокіна проаналізувала роботу відділу карантину рослин з початку року, зокрема озвучила кількість виданих фахівцями дозвільних документів, відзначивши збільшення кількості виданих фітосанітарних сертифікатів.

Начальник Управління фітосанітарної безпеки Юрій Івченко закликав профільних спеціалістів посилити фітосанітарний контроль до всіх об’єктів регулювання, а особливо до фруктів і овочів, що надходять в Україну з-за кордону у переддень Новорічно-Різдвяних свят. «Ми повинні бути переконані, - наголосив він, - що на територію Чернігівщини потрапляє лише безпечна і якісна продукція».

Під час наради проаналізовано діяльність відділів прогнозування, фітосанітарної діагностики і аналізу ризиків, контролю за обігом засобів захисту рослин та контролю у сфері насінництва і розсадництва.

Також була акцентована увага на особливостях застосування штрафних санкцій  при порушеннях суб’єктами господарювання законодавства у сферах карантину та захисту рослин.

Останні новини Чернігівщини

 Британські партнери передали 9 генераторів для прийомних родин та дитячого будинку сімейного типу Чернігівщини

Британські партнери передали 9 генераторів для прийомних родин та дитячого будинку сімейного типу Чернігівщини 16:58

Дев’ять генераторів різної потужності поїхали сьогодні до родин із Менської, Сосницької, Корюківської, Понорницької, Семенівської та Киїнської громад.

Платники Чернігівщини сплатили у січні 2026 року 2,2 млрд гривень податків та 1,2 млрд гривень єдиного внеску 16:56

Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.

Нічна атака дронами на Чернігівщину: загиблий і поранені, десятки вибухів за добу

Нічна атака дронами на Чернігівщину: загиблий і поранені, десятки вибухів за добу 12:23

Уночі агресор вдарив по Новгороду-Сіверському «геранями».

На вул. Оборонців Чернігова частково обмежать рух транспорту 11:36

З 09:00 10 лютого 2026 року до 13:00 13 лютого 2026 року у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вул. Оборонців Чернігова поблизу перехрестя з вул. Гетьмана Полуботка буде перекрито одну смугу руху в напрямку від «П’яти кутів» до вул. Шевченка.

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника

Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника 10:51

Поліцейські відділення № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до пограбування 73-річної пенсіонерки в селищі Козелець Чернігівського району. За фактом грабежу поліція розслідує кримінальне провадження.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини