В Чернігові поліцейські програмісти вдосконалюють систему відеоспостереження "Мережа безпеки"
Ви не знали про існування «айтішників» у погонах? Знайомтеся – одні з творців успішно працюючої системи відеоспостереження, що охоплює всю Чернігівщину, інспектори відділу забезпечення відеоспостереження та технічного обслуговування засобів контролю Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Чернігівській області лейтенанти поліції Юрій Польовик та Вадим Дацько.

У серпні виповнилося два роки, як випускники Чернігівського Національного технологічного університету з дипломами інженерів-програмістів неочікувано для багатьох прийшли на службу в поліцію. А до цього вони навіть не здогадувалися про існування поліцейських програмістів.
— Насправді «придивлятися» до нас почали вже на останньому курсі, коли в аудиторію прийшов наш майбутній колега і запропонував спробувати свої сили у масштабному й досить революційному проекті під назвою «Мережа безпеки», - розповідає Вадим Дацько, - ми з одногрупником вирішили спробувати свої сили і невдовзі прийшли до рекрутингового центру.
— Проблем з тестуванням не виникло, так само і з медкомісією, а на здачі нормативів з фізпідготовки ми показали одні з найкращих результатів, - додає Юрій Польовик, - після початкової підготовки в Національній академії внутрішніх справ України ми нарешті приступили до служби.
Хлопці вже знали принцип роботи майбутньої системи відеоспостереження, а тепер мали самі написати унікальне програмне забезпечення. Радувало те, що в рамках проекту програмісти отримали широке поле для авторських нестандартних рішень.
— Не скажу, що все йшло гладко, адже система об’єднала в єдине ціле два десятки районів Чернігівщини, кожен з яких використав якісь свої технічні рішення. Іноді «залізо» вступало в конфлікт і не хотіло працювати, - згадує Юрій, - тоді доводилося допізна засиджуватися на роботі, але удвічі приємніше було, коли апаратна і програмна частина системи починали працювати.
Нині «Мережа безпеки» є прикладом ефективного використання технічних засобів для розкриття злочинів, адже кримінал переважно пересувається автотранспортом. Інформацію з камер спостереження «споживають» різні служби – кримінальна поліція, слідство, превенція. Вони є найкращими тестувальниками, які часто зустрічаються з хлопцями і висловлюють свої побажання стосовно роботи системи. Тому програма постійно вдосконалюється, додаються нові можливості у її роботі.
Відомчі айтішники зовсім не схожі на кіношні образи бородатих лінивих товстунів, які втратили зв'язок з реальністю. Офіцери регулярно відвідують спортзал Головного управління Нацполіції, полюбляють футбол, лижі, добре плавають, знаходять час і для садіння картоплі чи інших господарських робіт у батьків, адже обоє з селянських родин.
На провокаційне питання чи не хотіли б вони працювати на якусь транснаціональну корпорацію, хлопці по-чоловічому твердо відповідають, що спочатку потрібно довести розпочату справу до кінця.
— Насправді нам дуже пощастило, що ми реалізуємо такий важливий в масштабах України проект. Ми не копіювали чиїсь розробки, а створили власний продукт, і хочемо, щоб він реально працював і допомагав боротися із злочинністю, — говорить Юрій Польовик, — також хочемо аби запатентували наш програмний продукт, щоб його власником була поліція, адже в часи тотального промислового шпіонажу охочих привласнити чужу розробку предостатньо.
Оглядаючись на свої два роки в поліції, Юрій Польовик та Вадим Дацько оцінюють їх як важливий досвід і добру школу, адже в екстремальних умовах вони навчилися приймати настільки нестандартні рішення, що за інших умов на це пішло б урази більше часу, повідомляє Сектор комунікації поліції Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.