Інвалід – не означає непрацездатний…
А у багатьох випадках громадяни з інвалідністю демонструють неабияку активність при пошуку роботи, - говорять у службі зайнятості. Аби стати конкурентоспроможними на ринку праці, вони нерідко погоджуються змінити професію чи підвищити кваліфікацію, і навіть працювати не за місцем свого проживання. Наша розповідь саме про таких людей.

Чимало професій на своєму віку довелося «приміряти» Валентину Алексієнко з Ріпкинського району. Та він жодним чином не шкодує, адже завдяки цьому був при ділі та мав спілкування в соціумі. Говорить, що на селі непросто знайти роботу. Щастить тим, хто має бажання працювати та наполегливо йде до поставленої мети. Зокрема, чоловік, маючи інвалідність по зору, аби бути затребуваним, змінив не одну професію - був машиністом машин для видобування і перероблення фрезерного торфу, монтером колії, водієм, слюсарем з експлуатації газового устаткування, підсобним робітником, охоронником, опалювачем. І сьогодні, пройшовши за направленням служби зайнятості курси підвищення кваліфікації, працює машиністом (кочегаром) котельні Новояриловицької загальноосвітньої школи, адже вчився з гарантією працевлаштування.
А Володимир Ткаченко з с.Великий Зліїв, що на Ріпкинщині, маючи за плечима 26 років педагогічного стажу, вирішив залишитися у професії. Втративши у травні нинішнього року роботу вчителя початкових класів, звернувся за допомогою до служби зайнятості. Та в якості безробітного надовго не затримався – за відсутності для нього підходящої роботи у рідному селі, без вагань погодився на ту, яка знаходиться у межах транспортної доступності. Отож тепер працює вчителем з фізичної підготовки у Малинівській загальноосвітній школі Любецької об’єднаної територіальної громади.
У чому ж секрет успішного працевлаштування цих людей? У службі зайнятості говорять про особливу увагу при роботі з цією категорією клієнтів та належну фахову допомогу. Сучасний формат діяльності служби зайнятості передбачає індивідуальний супровід тих, кому не вдалося знайти роботу на етапі реєстрації, кар’єрними радниками. Наразі вони є особистими консультантами шукачів роботи, при цьому - максимально враховують їх індивідуальні потреби та побажання. У ході поглибленого профілювання визначають ступінь трудової мотивації, активності та мобільності безробітного, перешкоди на шляху до працевлаштування, разом з ним складають індивідуальний план дій і забезпечують супровід до поставленої мети.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.