Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 14:13:38

У Мені, Городні і Варві говорили про організацію безпечного харчування дітей

29.11.2019   08:12Агенцiя

В районах і містах області активно проходять зустрічі працівників структурних підрозділів Держпродспоживслужби з представниками органів місцевого самоврядування, виконавчої влади і освітянами щодо запровадження у навчальних закладах системи НАССР, зокрема в частині організації безпечного харчування школярів.

Під час наради у Мені за участю директорів загальноосвітніх шкіл району йшлося про дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, що дозволять забезпечити належний контроль за виробниками та постачальниками, за якістю і безпечністю сировини, умовами її приготування з дотриманням вимог гігієни і санітарії.

Таким чином поступово вдасться виробити  спільний алгоритм дій для покращення якості харчування і зменшення ризиків потрапляння неякісних або небезпечних продуктів до шкільних їдалень. Під час дискусії керівники навчальних закладів висловили стурбованість відсутністю у школах фахівців, які ознайомлені з нормами законодавства щодо якості та безпечності харчових продуктів і не мають практичних навичок розробки документації по впровадженню системи аналізу небезпечних факторів  та контролю в критичних точках. 

Тому виникало основне запитання - куди звертатись за практичною допомогою? Представники районного управління Держпродспоживслужби пообіцяли надати допомогу у навчанні і консультаціях. Також порушувалось питання введення до меню шкільних їдалень страв зі «Збірника рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» Євгенія Клопотенка.

На необхідності дотримання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, забезпечення належної матеріально-технічної бази та впровадження системи НАССР у харчоблоках шкіл і дитячих садків також ішлося під час семінару-навчання у Городні. Там керівники Городнянського і Ріпкинського районних та Чернігівського міського управлінь Держпродспоживслужби розповідали директорам шкіл про створення належних умов для безпечного та якісного харчування дітей.

А у Варві під час зустрічі з представниками місцевої ОТГ керівництво районного управління Держпродспоживслужби акцентувало увагу на тому, що запровадження системи НАССР у харчоблоках шкіл і дитсадків є    важливим інструментом  контролю безпеки харчування дітей поза домівкою. В ході розмови дійшли  висновку:  можна  значною мірою захиститися від недобросовісного постачальника та мінімізувати ймовірність використання неякісної і небезпечної сировини, прописавши вичерпні вимоги до харчових продуктів та умов їх обігу, визначених законодавством, у процедурах публічних закупівель.

Останні новини Чернігівщини

Одноденний заробіток  - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень

Одноденний заробіток - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень 12:12

Працівники апарату Коропської селищної ради запропонували підтримати районну лікарню, аби медики мали достатньо спецодягу, якщо доведеться лікувати хворих. Вони ініціювали перерахувати на потреби закладу одноденний заробіток. Про це пишуть на сайті громади.

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу 12:03

Посадці передувала кропітка праця: заготівля лісового насіння, його обробка, відбір та збереження у спеціальних холодильних камерах, вирощування високопродуктивних сіянців, очистка ділянок та підготовка ґрунту.

Фахівці 169-го Навчального центру готові здійснювати санітарну обробку смт. Десна спецтехнікою, але за умови забезпечення дезрозчинами місцевою владою

Фахівці 169-го Навчального центру готові здійснювати санітарну обробку смт. Десна спецтехнікою, але за умови забезпечення дезрозчинами місцевою владою 11:35

Про це під час спільних зборів із головою, депутатами селищної ради та підприємцями Десни заявив начальник 169-го Навчального центру генерал-майор Віктор Ніколюк.

Чернігівщина отримала медзасоби для лікувальних закладів

Чернігівщина отримала медзасоби для лікувальних закладів 10:58

До Чернігівської області, як і в інші регіони країни, надійшла партія вкрай необхідних медзасобів та захисного спорядження для медиків та екстрених служб для здійснення заходів з протидії коронавірусу.

На збуті наркотиків військова прокуратура затримала у Чернігові старшого сержанта ЗСУ

На збуті наркотиків військова прокуратура затримала у Чернігові старшого сержанта ЗСУ 10:14

30.03.2020 за процесуального керівництва військової прокуратури Чернігівського гарнізону Центрального регіону України в рамках кримінального провадження за ст. 307 ч. 1 КК України викрито та затримано після збуту наркотичних засобів фельдшера медичного пункту однієї з військових частин, дислокованої на Чернігівщині.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини