У Мені, Городні і Варві говорили про організацію безпечного харчування дітей
В районах і містах області активно проходять зустрічі працівників структурних підрозділів Держпродспоживслужби з представниками органів місцевого самоврядування, виконавчої влади і освітянами щодо запровадження у навчальних закладах системи НАССР, зокрема в частині організації безпечного харчування школярів.

Під час наради у Мені за участю директорів загальноосвітніх шкіл району йшлося про дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, що дозволять забезпечити належний контроль за виробниками та постачальниками, за якістю і безпечністю сировини, умовами її приготування з дотриманням вимог гігієни і санітарії.
Таким чином поступово вдасться виробити спільний алгоритм дій для покращення якості харчування і зменшення ризиків потрапляння неякісних або небезпечних продуктів до шкільних їдалень. Під час дискусії керівники навчальних закладів висловили стурбованість відсутністю у школах фахівців, які ознайомлені з нормами законодавства щодо якості та безпечності харчових продуктів і не мають практичних навичок розробки документації по впровадженню системи аналізу небезпечних факторів та контролю в критичних точках.
Тому виникало основне запитання - куди звертатись за практичною допомогою? Представники районного управління Держпродспоживслужби пообіцяли надати допомогу у навчанні і консультаціях. Також порушувалось питання введення до меню шкільних їдалень страв зі «Збірника рецептур страв для харчування дітей шкільного віку в організованих освітніх та оздоровчих закладах» Євгенія Клопотенка.
На необхідності дотримання законодавства у сфері безпечності харчових продуктів, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, забезпечення належної матеріально-технічної бази та впровадження системи НАССР у харчоблоках шкіл і дитячих садків також ішлося під час семінару-навчання у Городні. Там керівники Городнянського і Ріпкинського районних та Чернігівського міського управлінь Держпродспоживслужби розповідали директорам шкіл про створення належних умов для безпечного та якісного харчування дітей.
А у Варві під час зустрічі з представниками місцевої ОТГ керівництво районного управління Держпродспоживслужби акцентувало увагу на тому, що запровадження системи НАССР у харчоблоках шкіл і дитсадків є важливим інструментом контролю безпеки харчування дітей поза домівкою. В ході розмови дійшли висновку: можна значною мірою захиститися від недобросовісного постачальника та мінімізувати ймовірність використання неякісної і небезпечної сировини, прописавши вичерпні вимоги до харчових продуктів та умов їх обігу, визначених законодавством, у процедурах публічних закупівель.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.