Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 серпня, 03:37:58

На ринку праці всі рівні

28.11.2019   12:28Агенцiя

Зазвичай у суспільстві люди з інвалідністю сприймаються як нещасні, непрацездатні особи. У службі зайнятості намагаються зламати цей стереотип, зауважуючи, що на ринку праці всі рівні.

«Своїх клієнтів ми оцінюємо зважаючи на їх освіту, професійні знання, вміння, досвід тощо, - говорить директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка. - Ми пропонуємо роботодавцям взяти на роботу не людину, що має інвалідність, а конкурентоздатного кваліфікованого працівника, який претендує на робоче місце».

У своїй роботі фахівці служби зайнятості використовують індивідуальний підхід до кожного громадянина з вадами здоров’я, що дає можливість якнайшвидше повернути таких людей до трудової діяльності. Кар’єрний радник супроводжує людину від початку звернення до служби зайнятості до самого працевлаштування. Під час поглибленого профілювання кар’єрний радник визначає ступінь трудової мотивації, активності та мобільності безробітного, перешкоди на шляху до працевлаштування, разом з ним складає індивідуальний план працевлаштування з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії, професійних навичок людини, її знань, можливостей, індивідуальних потреб та побажань.

Протягом січня-жовтня 2019 року до служби зайнятості області звернулися 813 людей з інвалідністю, а всього мали статус безробітного 1342 особи. Працевлаштовано 384 громадян цієї категорії. Люди з інвалідністю працюють переважно операторами або машиністами (кочегарами) котельні, охоронниками, водіями, продавцями, слюсарями-ремонтниками, трактористами, підсобними робітниками, сторожами, прибиральниками.

Є й непоодинокі приклади працевлаштування таких громадян за сприяння служби зайнятості на керівні посади або роботу, що потребує від людини вищої освіти чи відповідної кваліфікації. Наприклад, колишні безробітні, які мають вади здоров’я, наразі працюють інженерами, менеджерами, економістами, бухгалтерами, медсестрами тощо.

Альтернативою безробіттю для клієнтів служби зайнятості, якщо на ринку праці немає підходящої роботи, є започаткування підприємницької діяльності. Протягом січня - жовтня поточного року 5 людей з інвалідністю відкрили власний бізнес, отримавши, як стартовий капітал, виплату допомоги по безробіттю одноразово. Двоє з них наразі працюють в сфері торгівлі, колишня безробітна з Ріпок – манікюрницею. Успішно розвивається й бізнес чернігівця, який започаткував власну справу з різьблення, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю. Вдалою виявилася й бізнес-ідея колишньої безробітної з Городні. За освітою вона психолог і тепер заробляє собі на життя, проводячи тренінги.

Не кожна людина, яка бажає працевлаштуватися, володіє затребуваною професією. В таких випадках служба зайнятості пропонує своїм клієнтам безкоштовно пройти професійну підготовку, перепідготовку чи підвищення кваліфікації за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Протягом січня-жовтня поточного року на професійне навчання було направлено 79 людей з інвалідністю.

Ще однією соціальною послугою служби зайнятості є організація громадських та інших робіт тимчасового характеру, що дають можливість безробітним отримати додатковий прибуток, підтвердити свою спроможність виконувати поставлені завдання, продемонструвати трудові вміння і навички, адаптуватися до нових умов, зарекомендувати себе, щоб у подальшому бути запрошеним на постійну роботу. Протягом січня-жовтня 2019 року участь у таких роботах взяли 69 людей з інвалідністю.

Задля оперативного працевлаштування громадян цієї категорії, фахівці служби зайнятості постійно залучають їх до участі у різноманітних семінарах, тренінгах, днях відкритих дверей центрів зайнятості, ярмарках вакансій, презентаціях роботодавців, «круглих столах» тощо. З нагоди Міжнародного дня інвалідів такі заходи проходять у всіх структурних підрозділах обласної служби зайнятості.

Станом на 1 листопада 2019 року на обліку в службі зайнятості області перебувало 512 безробітних громадян з інвалідністю.

Останні новини Чернігівщини

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра 15:35

13 серпня розпочато прийом електронних заяв на вступ до вишів на бакалавра (наскрізного магістра) після 11 класів. Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети та триватиме до 22 серпня.

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19 13:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12.00 четверга 13 серпня в області підтверджено 27 нових діагнозів COVID-19.

OlympicLab на північному сході Чернігівської області

OlympicLab на північному сході Чернігівської області 13:42

Модуль «розвиток/добробут – пізнай себе» Всеукраїнського заходу Національного олімпійського комітету України та Coca-Cola Foundation був проведений Відділенням НОК України в Чернігівській області для учнів Новгород – Сіверської гімназії № 1 імені Б. Майстренка.

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках 13:03

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 (м.Прилуки) ГУНП в Чернігівській області.

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі 12:53

12 серпня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний з робочим візитом відвідав Борзнянський район. Спільно з головою Борзнянської РДА Ларисою Осадчук та представниками правоохоронних органів він провів прийом громадян. А також ознайомився з роботою центру обслуговування клієнтів АТ «Чернігівгаз».