Про актуальні фінансові, юридичні та практичні аспекти діяльності ОСББ йшлося на регіональному форумі
У конференц-залі будинку засідань обласної ради пройшов регіональний форум ОСББ «Фінанси в ОСББ: як керувати правильно», організатором якого є Проєкт ЄС/ПРООН «HOUSES».

До учасників зібрання звернулися голова обласної ради Ігор Вдовенко, національний консультант ПРООН в області Світлана Рожок.
У своєму виступі голова обласної ради наголосив, що за останні роки всі оцінили переваги ОСББ і переконалися в тому, що створення такого об'єднання має низку переваг для мешканців будинків у порівнянні з роботою традиційних ЖЕКів. Адже об'єднання дозволяє власникам квартир у будинку брати безпосередню участь в вирішенні питань щодо його утримання, в тому числі стосовно розміру платежів та навіть дає змогу суттєво економити на тарифах, які постійно зростають. Окрім того завдяки створенню ОСББ мешканці будинку мають можливість контролювати витрачання коштів і спрямовувати їх на модернізацію та підвищення рівня енергоефективності свого житла. ОСББ дозволяє більш ефективно розпоряджатися спільним майном і отримувати якісніші послуги.
Таке об'єднання відрізняється від ЖЕКів тим, що дозволяє мешканцям самостійно вибирати, хто і коли буде ремонтувати їм під'їзд та внутрішні комунікації, прибирати та вивозити сміття, латати діряві дахи, а головне – за скільки, адже співвласники можуть укладати договори з компаніями виконавцями таких послуг. Це дає змогу мешканцям будинку заощаджувати до 20-30% накладних витрат, які додатково закладає ЖЕК у структуру тарифу за квартплату. А за програмою співфінансування можна провести капітальний ремонт будинку.
За словами Ігоря Вдовенка, цей перелік позитивних результатів від діяльності ОСББ можна продовжувати і не в останню чергу цього вдалося досягти завдяки широкій інформаційній кампанії, а також значній підтримці, заохоченню та мотивації до створення ОСББ, яку здійснюють партнери із регіонального представництва Програми розвитку ООН у рамках спільного проекту ЄС та ПРООН «Об'єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень».
Керівник звернув увагу присутніх і на той внесок у підтримку енергоощадної політики на теренах Придесення, який зробила обласна рада, затвердивши Програму стимулювання до запровадження енергоефективних заходів населення, об'єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Чернігівської області на 2018-2020 роки.
На реалізацію заходів і завдань цієї програми, покликаних сприяти зменшенню обсягів споживання енергоресурсів населенням, ОСББ та ЖБК через стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів, скорочення витрат на утримання та експлуатацію житла, у поточному році передбачено майже 1 мільйон гривень.
Далі заступник директора Департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу обласної державної адміністрації Лідія Борсук поінформувала присутніх, що на даний час в багатоквартирних будинках регіону функціонує 437 ОСББ, які обслуговують 507 житлових будинків. Це 12 відсотків від загальної кількості багатоквартирних будинків Чернігівщини. У нинішньому році в області створено 55 ОСББ.
За словами виступаючої, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків є тим інструментом, що дає змогу людям, які володіють квартирами, житловими приміщеннями, спільно приймати рішення, ефективно управляти своїм майном, відкривати рахунки, через які прозоро інвестувати кошти співвласників і спрямовувати на управління будинком.
У поточному році в області близько 4,7 тис. родин скористалися «теплими» кредитами, залучивши на енергоефективні заходи майже 50 млн грн. Лідія Борсук наголосила, що зростання учасників енергоефективних заходів зумовлене також успішною реалізацією обласної, а також Чернігівської міської програм відшкодування частини «теплих» кредитів для фізичних ociб та ОСББ.
З юридичною основою бухгалтерського обліку в ОСББ присутніх ознайомив національний консультант ПРООН Дмитро Левицький. Координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі «ОПОРА» Тетяна Бойко розповіла про порядок надання житлових субсидій та пільг у грошовій формі.
Крім того, мова йшла про організацію бухгалтерського обліку, фінансової, податкової та внутрішньої звітності, автоматизацію бухгалтерського обліку в ОСББ.
Також учасники форуму мали можливість долучитися до обговорення шляхів та принципів побудови партнерського діалогу та інших практичних аспектів діяльності об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, повідомив Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.