Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 серпня, 04:10:09

У міській раді заслухали звіт про роботу Служби у справах дітей Деснянського району

27.11.2019   09:55Агенцiя

У Деснянському районі міста Чернігова проживає 24 тисячі дітей. На жаль, 220 із них є дітьми-сиротами або позбавленими батьківського піклування. З них 194 виховуються в сім’ях, але 26 перебувають у школах-інтернатах, реабілітаційних центрах, лікарнях, ліцеях, коледжах. Контроль за умовами проживання і виховання таких дітей здійснює Служба у справах дітей районної у місті ради.

Володимир Грецький

Володимир Грецький

Про роботу цієї служби 26 листопада на міській розширеній щотижневій нараді звітував голова районної ради Володимир Грецький.

Служба у справах дітей забезпечує реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей і запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності. Фахівці служби проводять рейди, перевірки, реагують на звернення щодо неповнолітніх, займаються питаннями їх  соціального і правового захисту.

Зокрема, служба виявляє і ставить на облік дітей, які виховуються в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків (зараз на цьому обліку 52 дитини) і дітей, які зазнали насильства в сім’ях (3 дитини на обліку). Умови проживання дітей у таких сім’ях систематично перевіряють, з батьками намагаються вести профілактичну роботу. Якщо заходи впливу не діють – служба готує матеріали і звертається до суду з позовом про позбавлення батьківських прав по відношенню до дітей. У 2019 році в Деснянському районі Чернігова довелося подати 7 таких позовів.

Одночасно здійснюється допомога тому, щоби якомога більше дітей були влаштовані в сімейні форми виховання. У цьому районі розташовані 2 дитячих будинки сімейного типу, створених минулого року. Там виховуються 17 дітей. Окрім того, є 4 прийомні сім’ї, у яких виховується 9 прийомних дітей.

У 2019 році троє дітей тут були всиновлені, у три родини. Таким же був цей показник і в позаминулому році. Зараз у районі є ще дві родини кандидатів в усиновлювачі, які хочуть всиновити по одній дитині віком до 6 років. Разом з тим, дітей з цього району, які виховуються в державних закладах і можуть бути усиновлені – 19.

Дітей, які через збіг трагічних обставин позбавлені батьківського піклування, у районі намагаються додатково підтримувати: влаштовуються екскурсії, вручаються подарунки першокласникам до 1 вересня, грошова допомога до випускного вечора, заохочення за успіхи в навчанні, повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Все буде #Organic

Все буде #Organic 14:12

В онлайн форматі відбувся XXХI Регіональний Форум «Органічна Україна 2020».

Засідання робочої групи з розроблення проєкту Обласної цільової Програми охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини

Засідання робочої групи з розроблення проєкту Обласної цільової Програми охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини 13:56

Відбулося засідання робочої групи з розроблення проєкту Обласної цільової Програми охорони та збереження нематеріальної культурної спадщини в Чернігівській області на 2021-2025 роки.

Проєкт ЕMERGENCY у Прилуках

Проєкт ЕMERGENCY у Прилуках 13:49

Медичні заклади Чернігівщини розпочали реалізацію проєкту ЕMERGENCY 2020. В області визначено 9 опорних лікарень, де будуть проведені ремонтні роботи за цим масштабним проєктом. До переліку увійшла і Прилуцька центральна міська лікарня.

Денис Хотульов виборов

Денис Хотульов виборов "срібло" чемпіонату України в індивідуальній гонці 13:12

4 серпня, в м. Богуслав стартував чемпіонат України з велоспорту (шосе) в олімпійських видах програм.

Скільки мисливців на Чернігівщині через аліментні борги не відкриють для себе сезон полювання?

Скільки мисливців на Чернігівщині через аліментні борги не відкриють для себе сезон полювання? 13:00

Незабаром вже зроблять перші постріли та почують запах пороху мисливиці, які не накопичили аліментний борг перед початком сезону полювання. Дійсно, належно виконаний батьківський обв’язок є запорукою вдало проведених вихідних за улюбленою справою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини