При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини
Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Відповідні напрацювання озвучила адміністратор консорціуму «Соціальні інвестиції» Людмила Ніколаєва. У їх основі — прагнення максимально інтегрувати у суспільство вихованців інтернатного закладу (а нині їх 40).
За висновками експертів, більшість з цих дітей можуть проживати та виховуватись у сім’ях біологічних батьків, за умови організації за місцем їх проживання інклюзивного навчання та соціальних послуг.
У населених пунктах, куди передбачається повернення дітей, мають працювати фахівці із соціальної роботи, у навчальних закладах необхідно створити інклюзивні класи.
Також серед першочергових завдань – влаштування дітей, які з певних причин не можуть повернутися до батьків, до сімейних форм виховання. Йдеться, зокрема, про дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, а також дітей, чиїх батьків можуть позбавити батьківських прав найближчим часом.
У ході реалізації проєкту передбачається перепідготовка та перенавчання персоналу школи-інтернату, відповідні заходи здійснюватимуть експерти консорціуму.
Успішне втілення в життя зазначених змін потребує скоординованої роботи профільних структур обласної державної адміністрації, місцевих органів виконавчої влади та самоврядування, а також громадськості.
Учасники наради висловили свої зауваження та пропозиції, які розробники пообіцяли врахувати при подальшій роботі.
— Це спільна робота всіх дотичних структур. З одного боку, громади області мають бути готовими взяти на себе відповідальність за дітей соціально вразливих категорій, з іншого, суспільство — готовим допомогти таким дітям соціалізуватися,— підсумувала заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
Нагадаємо: з березня минулого року експерти консорціуму «Соціальні інвестиції» (відповідно до договору з Мінсоцполітики) надають консультаційні послуги із впровадження Регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів в області). Відтак, мають бути розроблені плани трансформації усіх дитячих інституцій, підготовки та перенавчання фахівців цих установ, розвитку сімейних форм виховання, а також мережі послуг у громадах. Кінцева мета цих ініціатив — інноваційна модель надання послуг сім’ям та дітям, що базуватиметься на забезпеченні кращих інтересів дитини, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.