Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 жовтня, 12:45:01

Стартував проект із підтримки антикорупційної реформи на місцевому рівні у 8 областях України

07.11.2019   09:53Агенцiя

Центр «Доброчин» розпочав реалізацію проекту, направленого на створення сприятливого антикорупційного середовища у 8 пілотних об'єднаних громадах Волинської, Львівської, Одеської, Херсонської, Миколаївської, Луганської, Дніпропетровської та Чернігівської областей.

Партнери проекту провели стартову координаційну зустріч в Чернігові 5 – 6 листопада 2019 року і не лише узгодили методологію та робочі плани, а також напрацювали креативні ідеї для проведення мотиваційних та просвітницьких заходів. 

Для досягнення мети була розроблена та узгоджена Методологія Антикорупційної Еко-Системи для громади, яка містить наступні компоненти:
• Законодавча база щодо запобігання та протидії корупції
• Превентивні антикорупційні механізми
• Інструменти прямої демократії
• Прозорість місцевих органів влади
• Залучення громадян
• Антикорупційна обізнаність / свідомість
• Активні дії у разі виявлення фактів корупції
• Гендерна рівність
• Інклюзивність та рівний доступ
• Екологія

Концепція Антикорупційної Еко-Системи передбачає застосування цілісного підходу у запобіганні та протидії корупції. При цілісному підході важливо включити всі зацікавлені в даному питанні сторони.

Це передбачає запровадження та застосування антикорупційної політики на місцевому рівні, роз'яснення антикорупційного законодавства, підвищення обізнаності громадськості, забезпечення прозорості та підзвітності діяльності місцевих органів влади, надання публічних антикорупційних інструментів нагляду та розробка антикорупційних програм для громад, інформаційні та просвітницькі заходи, тощо.

У співпраці з регіональними та місцевими партнерами ми будемо підтримувати нові об'єднані громади у розробці комплексних рішень для запобігання корупції.

Діяльність проходить в рамках проекту Центру Доброчин «Сприяння антикорупційній реформі на місцевому рівні в Україні», що виконується за фінансової підтримки Програми МАТРА Посольства Королівства Нідерланди та у партнерстві з Мережею Ресурсних центрів з розвитку місцевої демократії.


Партнери: Волинський Інститут Права (Волинська область), Центр Громадської Адвокатури (Львівська область), Асоціація сприяння самоорганізації населення (Одеська область), Фонд Розвитку міста Миколаєва (Миколаївська область), Причорноморський Центр Політичних і Соціальних досліджень (Херсонська область), Громадська Ініціатива Луганщини (Луганська область) та Агенція місцевої демократії Дніпропетровської області.

Останні новини Чернігівщини

Про що розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю «Осінь-2020: перемоги та виклики»

Про що розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю «Осінь-2020: перемоги та виклики» 10:43

Про що розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю «Осінь-2020: перемоги та виклики» чотирьом українським телеканалам.

Міський палац культури Чернігова отримав відзнаку Національного бізнес-рейтингу

Міський палац культури Чернігова отримав відзнаку Національного бізнес-рейтингу 10:12

Міський палац культури Чернігівської міської ради отримав відзнаку та нагороду від Національного бізнес-рейтингу.

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні?

Які працівники потрібні роботодавцям сьогодні? 09:17

Майже 8 тисяч безробітних громадян працевлаштовано обласною службою зайнятості протягом січня-вересня 2020 року, що на 6% більше, ніж за відповідний період торік. Про це свідчить підсумкова статистика за 9 місяців. Отже, яку роботу пропонують роботодавці сьогодні?

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:55

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 22 жовтня до 8:00 23 жовтня 2020 року.