Радники Чернігівського ЦРМС консультують громади, які у грудні "йдуть" на вибори
Які кроки громада має зробити після проведення перших виборів? Як підготуватися та організувати роботу ради і виконкому? Як скласти штатний розпис? Що треба зробити в першу чергу після проведення виборів?

Про ці та інші питання йшлося під час консультації Людмили Чабак, радниці з питань децентралізації Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Зустріч відбулася у Добрянській селищній раді з представниками вже створеної громади.
Експертка надала рекомендації щодо кадрових питань, проведення реорганізації сільських рад, перших сесій тощо. Також вона наголосила н атому, що вже зараз громада має окреслити перспективні плани свого розвитку.
Нагадаємо, що Добрянська об’єднана територіальна громада була створена шляхом об’єднання Новояриловицької, Горностаївської, Клубівської, Олешнянської сільських рад та Добрянської селищної ради з центром у селищі Добрянка.
На думку експертів Чернігівського ЦРМС, в даній конфігурації об’єднання буде цілком спроможним і новостворена Добрянська ОТГ має всі шанси бути успішною. Тим більше, Добрянка – це колишній районний центр. Тут промислові підприємства, розташований прикордонний загін, лісгосп та інші. А це ПДФО, який наповнюватиме бюджет
У об’єднаній громаді проживатиме біля 5500 мешканців, площа території ОТГ дорівнює 441,6 кв.км. За орієнтовними підрахунками очікується, що громада отримуватиме біля 43 млн грн. доходів, а видатки будуть на рівні 32 млн грн.
Чернігівський ЦРМС нагадує, що перші вибори голови та депутатів у новоствореній Добрянській ОТГ відбудуться 22 грудня 2019 року. Також перші вибори відбудуться у Киселівській, Понорницькій, Сухополов'янській та Талалаївській ОТГ. А вже 12 листопада для представників цих громад Чернігівський ЦРМС проводить навчальний захід "Перші кроки громад після виборів".
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).