Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 18:19:37

Проведено засідання круглого столу з питань запровадження принципів системи НАССР на агропродовольчих ринках

05.11.2019   09:38Агенцiя

4 листопада за ініціативи Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області та Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської обласної державної адміністрації відбувся круглий стіл, присвячений вирішенню актуальних питань у галузі безпечності харчових продуктів.

Захід відкрив начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен, наголосивши на необхідності створення належних ветеринарно-санітарних умов, серед яких безпека харчування є однією з пріоритетних.

Актуальність питання впровадження на агропродовольчих ринках постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), висвітлив заступник начальника Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини  Руслан Сіробаба. Водночас він наголосив на важливості дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів на усіх стадіях їх виробництва й обігу.

Також, обговорили основні положення харчового законодавства та питання забезпечення належної виробничої практики, дотримання гігієнічних вимог щодо поводження з харчовими продуктами, забезпечення простежуваності за харчовим ланцюгом, запровадження процедур, заснованих на принципах НАССР,  проінформували про відповідальність операторів ринку за порушення вимог законодавства.

Під час засідання було наголошено на тому, що для операторів ринку, які здійснюють діяльність з харчовими продуктами та у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження, норма Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» щодо запровадження процедур, заснованих на принципах системи НАССР, з 20 вересня 2019 року стала обов’язковою.

Світлана Шевченко, завідуюча відділом ветеринарно-санітарної експертизи Чернігівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби,  ознайомила присутніх з переліком досліджень, які здійснюються лабораторією ветсанекспертизи.

На завершення заходу було обговорено низку першочергових завдань, питання організації роботи завідувачів  державних лабораторій ветеринарно-санітарної експертизи на ринках та державного ветеринарно-санітарного контролю продукції промислового виготовлення на агропродовольчих ринках.

Олена Ячна, начальник відділу продовольчої безпеки, переробки та маркетингу сільськогосподарської продукції Чернігівської облдержадміністрації, наголосила на тому, що агропродовольчі ринки повинні бути показовими на обласному рівні та закликала до співпраці.

Захід проходив у формі активного діалогу, учасники мали змогу отримати відповіді на найбільш актуальні запитання, спільно обговорили їх та  висловили думку про необхідність й надалі проведення таких заходів.

Останні новини Чернігівщини

Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54

Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.

Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33

Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.

За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11

За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.

Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43

Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.

Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21

Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини