Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 вересня, 22:26:07

Відбулася координаційна нарада, на якій обговорено діяльність правоохоронних органів

01.11.2019   07:51Агенцiя

Під головуванням виконуючого обов’язки прокурора області Сергія Івашка 29 жовтня проведено координаційну нараду щодо ефективності діяльності правоохоронних органів області, спрямованої на попередження та протидію ухиленню від сплати митних платежів, боротьбу з корупцією.

Участь у нараді взяли заступник прокурора області, керівники місцевих прокуратур, начальники структурних підрозділів регіональної прокуратури та керівники правоохоронних відомств.

Учасниками заходу відмічено, що у зоні діяльності Чернігівської митниці ДФС перебуває на обліку 5 570 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, з яких фактично здійснювало таку діяльність 3 119 суб’єктів господарювання.

Зовнішньоторговельні операції проведені ще 369 суб’єктами, які знаходяться на обліку в інших митницях.

Загальний зовнішньоторговельний баланс експортно-імпортних операцій Чернігівської області з початку року складає 25 556,34 млн грн, з них експорт – 8 645, 26 млн грн, імпорт – 16 911, 06 млн грн.

Водночас, результати роботи з виявлення та припинення правопорушень, пов’язаних з ухиленням від сплати митних платежів та незаконним переміщенням через державний кордон товарів, свідчать про необхідність суттєвої її активізації та забезпечення подальшої співпраці правоохоронних органів.
Так, за фактами порушень митних правил Чернігівською митницею ДФС заведено 894 справи, з яких 202 справи про порушення митних правил на загальну суму 4,2 млн грн направлено на розгляд до суду.

За результатами судового розгляду у 151 справі застосовано конфіскацію предметів порушень митних правил на суму майже 2,9 млн грн, накладено штрафів на таку ж суму, стягнуто штрафів на суму понад 600 тис. грн.

Безпосередньо митницею розглянуто 810 справ про порушення митних правил, у яких накладено штрафів на суму 8,8 млн грн.
До слідчих підрозділів правоохоронних органів направлено 47 повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень.

Попри наявність зазначених досягнень, на нараді виконуючий обов’язки прокурора області відмітив, що правоохоронцям слід приділити окрему увагу викриттю та розслідуванню злочинів за фактами заволодіння бюджетними коштами при відшкодуванні податку на додану вартість, передусім під час здійснення зовнішньоекономічних операцій.

Додаткової уваги потребує виявлення та припинення фактів «перерваного» транзиту товарів, недостовірного їх декларування шляхом заниження ваги, митної вартості, декларування не своїм товарним кодом чи найменуванням, пересортування товарів.

Ще однією актуальною проблемою в області Сергій Івашко назвав діяльність з виявлення та припинення фактів незаконного переміщення через митний кордон України лісоматеріалів та пиломатеріалів, насамперед цінних та рідкісних порід дерев.

За підсумками наради визначено спільні заходи правоохоронних органів регіону та наголошено, що всі перелічені завдання можуть бути виконані лише за умови належної їх співпраці, інформує прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 14:01

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 19 вересня в Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.