Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 14:03:02

Відбулася координаційна нарада, на якій обговорено діяльність правоохоронних органів

01.11.2019   07:51Агенцiя

Під головуванням виконуючого обов’язки прокурора області Сергія Івашка 29 жовтня проведено координаційну нараду щодо ефективності діяльності правоохоронних органів області, спрямованої на попередження та протидію ухиленню від сплати митних платежів, боротьбу з корупцією.

Участь у нараді взяли заступник прокурора області, керівники місцевих прокуратур, начальники структурних підрозділів регіональної прокуратури та керівники правоохоронних відомств.

Учасниками заходу відмічено, що у зоні діяльності Чернігівської митниці ДФС перебуває на обліку 5 570 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, з яких фактично здійснювало таку діяльність 3 119 суб’єктів господарювання.

Зовнішньоторговельні операції проведені ще 369 суб’єктами, які знаходяться на обліку в інших митницях.

Загальний зовнішньоторговельний баланс експортно-імпортних операцій Чернігівської області з початку року складає 25 556,34 млн грн, з них експорт – 8 645, 26 млн грн, імпорт – 16 911, 06 млн грн.

Водночас, результати роботи з виявлення та припинення правопорушень, пов’язаних з ухиленням від сплати митних платежів та незаконним переміщенням через державний кордон товарів, свідчать про необхідність суттєвої її активізації та забезпечення подальшої співпраці правоохоронних органів.
Так, за фактами порушень митних правил Чернігівською митницею ДФС заведено 894 справи, з яких 202 справи про порушення митних правил на загальну суму 4,2 млн грн направлено на розгляд до суду.

За результатами судового розгляду у 151 справі застосовано конфіскацію предметів порушень митних правил на суму майже 2,9 млн грн, накладено штрафів на таку ж суму, стягнуто штрафів на суму понад 600 тис. грн.

Безпосередньо митницею розглянуто 810 справ про порушення митних правил, у яких накладено штрафів на суму 8,8 млн грн.
До слідчих підрозділів правоохоронних органів направлено 47 повідомлень про вчинення кримінальних правопорушень.

Попри наявність зазначених досягнень, на нараді виконуючий обов’язки прокурора області відмітив, що правоохоронцям слід приділити окрему увагу викриттю та розслідуванню злочинів за фактами заволодіння бюджетними коштами при відшкодуванні податку на додану вартість, передусім під час здійснення зовнішньоекономічних операцій.

Додаткової уваги потребує виявлення та припинення фактів «перерваного» транзиту товарів, недостовірного їх декларування шляхом заниження ваги, митної вартості, декларування не своїм товарним кодом чи найменуванням, пересортування товарів.

Ще однією актуальною проблемою в області Сергій Івашко назвав діяльність з виявлення та припинення фактів незаконного переміщення через митний кордон України лісоматеріалів та пиломатеріалів, насамперед цінних та рідкісних порід дерев.

За підсумками наради визначено спільні заходи правоохоронних органів регіону та наголошено, що всі перелічені завдання можуть бути виконані лише за умови належної їх співпраці, інформує прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

Одноденний заробіток  - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень

Одноденний заробіток - на потреби лікарні. У Коропській громаді назбирали майже 207 тисяч гривень 12:12

Працівники апарату Коропської селищної ради запропонували підтримати районну лікарню, аби медики мали достатньо спецодягу, якщо доведеться лікувати хворих. Вони ініціювали перерахувати на потреби закладу одноденний заробіток. Про це пишуть на сайті громади.

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу

Ніжинський лісгосп створив 87 гектарів нового лісу 12:03

Посадці передувала кропітка праця: заготівля лісового насіння, його обробка, відбір та збереження у спеціальних холодильних камерах, вирощування високопродуктивних сіянців, очистка ділянок та підготовка ґрунту.

Фахівці 169-го Навчального центру готові здійснювати санітарну обробку смт. Десна спецтехнікою, але за умови забезпечення дезрозчинами місцевою владою

Фахівці 169-го Навчального центру готові здійснювати санітарну обробку смт. Десна спецтехнікою, але за умови забезпечення дезрозчинами місцевою владою 11:35

Про це під час спільних зборів із головою, депутатами селищної ради та підприємцями Десни заявив начальник 169-го Навчального центру генерал-майор Віктор Ніколюк.

Чернігівщина отримала медзасоби для лікувальних закладів

Чернігівщина отримала медзасоби для лікувальних закладів 10:58

До Чернігівської області, як і в інші регіони країни, надійшла партія вкрай необхідних медзасобів та захисного спорядження для медиків та екстрених служб для здійснення заходів з протидії коронавірусу.

На збуті наркотиків військова прокуратура затримала у Чернігові старшого сержанта ЗСУ

На збуті наркотиків військова прокуратура затримала у Чернігові старшого сержанта ЗСУ 10:14

30.03.2020 за процесуального керівництва військової прокуратури Чернігівського гарнізону Центрального регіону України в рамках кримінального провадження за ст. 307 ч. 1 КК України викрито та затримано після збуту наркотичних засобів фельдшера медичного пункту однієї з військових частин, дислокованої на Чернігівщині.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини