24 жовтня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день боротьби із поліомієлітом (WorldPolioDay)
Ініціатива привернення уваги до цієї проблеми належить неурядовій міжнародній організації Ротарі, яка у такий спосіб увіковічнила внесок американського епідеміолога Джонаса Солка у розробку вакцини проти поліомієліту.

Поліомієліт – високозаразне інфекційне захворювання, що викликане вірусом, який вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин. На жаль, ліків від поліомієліту не існує. Тому лише імунізація залишається єдиним методом захисту від хвороби. Нині вченими розроблені безпечні та ефективні вакцини, що дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Відтак щеплення проводиться кілька разів, захищаючи дитину на все життя.
За словами заступника генерального директора КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Людмили Кривець, нині в Україні проблемі боротьби із поліомієлітом приділено необхідну увагу. «Завдяки прихильному ставленню батьків дітей до профілактичних щеплень, масово-роз’яснювальній роботі з боку медиків можна стверджувати, що проблема поліомієліту взята під суворий контроль, – запевняє Людмила Кривець.– Відтак саме вакцинація проти цього захворювання і створює потужний колективний імунітет. І тут велику роль відіграє дотримання графіку щеплень, адже ми пам’ятаємо, як протягом 2015-16 років у деяких західних областях України через недбайливе ставлення до щеплень зафіксовано кілька випадків захворювань на поліомієліт. На щастя, завдяки роботі медиків цю небезпечну хворобу вдалося призупинити. Отже, нині в Україні загалом і на Чернігівщині зокрема є достатня кількість вакцини проти поліомієліту. Її необхідно вводити дітям шість разів: першу дозу – у 2 місяці, другу – у 4 місяці, третю – у 6 місяців, четверту – у 18 місяців. Потім перерва до 6 років, коли необхідно вводити п’яту дозу вакцини. Останній раз вакцину слід застосовувати для дітей віком у 14 років. Відтак завдяки щепленню тепер на Чернігівщині випадки поліомієліту не фіксуються».
Втім, у Міністерстві охорони здоров’я України занепокоєні низьким загальним рівнем охоплення профілактичними щепленнями дітей проти поліомієліту. Адже, як свідчать дані за 2018 рік,план вакцинації та ревакцинації в державі виконаний лише на 62% при рекомендованому ВООЗ рівню у 95%. Тому лише висока свідомість батьків щодо убезпечення дітей від цього захворювання здатна унеможливити активізацію поліомієліту у подальшому.
А зробити це дуже просто – дослухатися до рекомендацій сімейних лікарів та педіатрів щодо дотримання графіку профілактичних щеплень, повідомляє прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.