Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 29 квітня, 10:20:46

Чернігівські ради стабільні "середнячки" в рейтингу коаліції "Прозори ради"

19.10.2019   09:00Агенцiя

17 жовтня відбулась прес конференція «Чи впливає рейтинг на прозорість та підзвітність Чернігівських рад?». Члени коаліції «Прозорі ради» презентували результати рейтингу участі громадян в процесі прийняття рішень органами місцевого самоврядування.

Коаліція вивчала в чотирьох областях Івано-Франківській, Полтавській, Рівненській та Чернігівській нормативно правові документи на наявність інструментів громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень, як вони імплементовані та на скільки зручно ними користуватись.

За даними коаліції на початку 2018 року рейтинг 16 вибраних органів місцевого самоврядування був такий:
- Чернігівська обласна рада 1місце – 76,7%
- Ніжинська міська рада 6 місце – 66,7%
- Чернігівська міська рада 9 місце - 61,9%
- Н.-Сіверська міська рада 15 місце – 34,5%

Після чого були напрацьовані персональні рекомендації для покращення показників, та надіслані до відповідних рад, проведені перемовини з представниками рад, з депутатським корпусом.

Ті ради які хотіли виправити ситуацію відразу скористувались цією можливістю, коли їм прямо вказали що необхідно доопрацювати. І ще раз доказали коли персональний ріст зупиняється завжди знайдеться хтось, хто тебе обійде.

В результаті чого в рейтингу ОМС на 17 жовтня 2019 року Чернігівські ради займають наступні позиції:
- Ніжинська міська рада 4 місце – 81%
- Чернігівська обласна рада 6 місце – 78,3%
- Чернігівська міська рада  8 місце – 75,0%
- Н.-Сіверська міська рада 16 місце -52,4 %

Тож як бачимо Чернігівські ради це стабільні «середнячки». Варто стати на захист і Новгород - Сіверської міської ради. Вони дуже підтягнули свою нормативну базу, і основна проблема у них на цьому етапі полягає в тому що треба робити новий сайт Н.-Сіверської міської ради.

Рейтинги це показник якості роботи органів місцевого самоврядування. Громадянам може здаватись що вони ні до чого не приводять, але насправді ті ОМС які намагаються бути кращими «серед рівних» це є дуже потужний стимул для впровадження кращих практик роботи ОМС.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 10:07

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 2 пожежі.

“Jazz-Куліса” до Міжнародного дня джазу 09:13

В останній день квітня світова спільнота відзначає Міжнародний день джазу. У межах творчого проєкту Чернігівського обласного філармонійного центру “Jazz-Куліса” джаз-бенд “BissQuit” 28 квітня 2026 року представив глядачам яскраву і видовищну концертну програму, присвячену цьому дню.

Поліція розслідує кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з твариною в Чернігові 09:10

28 квітня до поліції надійшло повідомлення про те, що в одному з мікрорайонів Чернігова виявлено вбиту собаку.

 Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів

Із візитом на Чернігівщині – делегація австрійських парламентарів і дипломатів 09:09

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із австрійськими парламентарями і дипломатами. У складі делегації – представники різних політичних сил, а також – посольства. Гості відвідали Ягідне. Показали їм і наслідки російських ударів по Чернігову.

Безбар’єрність як стандарт: досвід закладів культури Чернігівщини

Безбар’єрність як стандарт: досвід закладів культури Чернігівщини 09:07

Про розвиток безбар’єрності в культурній сфері області говорили сьогодні на брифінгу в медіацентрі Чернігівської ОВА.