Добровільні пожежні команди Чернігівщини отримали спецодяг від польських колег
Цьогоріч по 12 пожежників-добровольців із Височанської, Плисківської, Бобровицької, Менської та Сосницької ОТГ навчалися за спеціальною програмою вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України.
Проєкт реалізувала Асоціація добровільних пожежних команд Республіки Польща за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» для 30 ОТГ із шести областей нашої країни.
У Чернігові координатор ініціативи, член президіуму Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща генерал Марек Ковальскі вручив громадам-учасницям сертифікати на додаткові комплекти спецодягу.
— Ми змогли поділитися досвідом формування пожежно-рятувальної системи та добровільних пожежних команд на державному та місцевому рівнях. Натомість на Чернігівщині ми зустріли господарів, які не бояться викликів. Це ваш великий успіх і великий потенціал, — зазначив Марек Ковальскі.
У свою чергу, виконуюча обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова подякувала за співпрацю:
— Ми дуже цінуємо вашу підтримку і допомогу. Адже створення добровільних пожежних команд, яких у нас досі не було, — це значний крок у формуванні даного руху на рівні громад. Це і суттєва допомога нашим професійним рятувальникам. Результат очевидний: підвищується рівень безпеки життя населення, скорочується час прибуття пожежних підрозділів, а відтак — зменшуються економічні втрати у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Наталія Романова завітала на захід не без подарунка: вона передала технічний паспорт на спецобладнання для рятувальників області.
Варто згадати, що навчання пожежників-добровольців проходило на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС у Чернігівській області.
У громадах виділили кошти для придбання робочого одягу для добровольців, а у Височанській ОТГ відремонтували пожежне депо. До того ж, представники з кожної громади здійснили ознайомчий візит до Польщі.
Після урочистої частини учасники заходу ознайомитись з історією оперативно-рятувальної служби Чернігівщини повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).