Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 18:33:16

Корюківська громада – територія оптимізму

15.10.2019   10:39Агенцiя

Бути активним та жити цікаво – цьому гаслу треба слідувати у будь-якому віці. Адже позитивний настрій та оптимізм допомагає долати життєві труднощі, лікує від хвороб та відкриває нові можливості. Головне, вірити в успіх, не зупинятися і знаходити однодумців.

Старшу молодь Корюківської громади можна зустріти на велопрогулянках та екскурсіях, у спортзалі та на фестивалях, вони підкорили Говерлу та відкривають для себе Україну.

А почалося все з ініціативи Наталії Колобашкіної, завідувачки відділення денного перебування Центру надання соціальних послуг Корюківської міської ради, яка вирішила об’єднати ровесників та старших жителів громади і власним прикладом почала привчати їх до активного способу життя.

«Сидіння на лавочках біля двору вже стало не цікавим. Кожен має інтернет і розуміє важливість руху та фізичної активності», - каже Наталія Колобашкіна.

Починали із простих прогулянок містом. Потім у розкладі підопічних Центру з’явився фітнес двічі на тиждень (заняття проходять у спортивному залі, який громада надає безкоштовно). Далі велосипед – це найпоширеніший транспорт у громаді, почали організовувати велоекскурсії та велоподорожі.  Побували у Бречі, Холминській громаді на фестивалі «Дерун-фест». Потім додали екскурсії Україною та почали підкорювати гори.

«На Говерлу піднялися всі, хто поїхав. Середній вік групи був 65-67 років, найстаршій учасниці – 71 рік», - розповідає пані Наталія.

У Центрі можна отримати реабілітаційні послуги, тут постійно організовують літературні вечори, тематичні заходи, проводять зустрічі з цікавими людьми.

«Література, спорт, масаж, реабілітаційний масаж, фіточай, аромалампа – у нас хороша, як у санаторії. Запрошуємо на бесіди фахівців. Наприклад, були зміни у пенсійному законодавстві, провели зустріч із спеціалістом з цього напрямку. Попереду період грипів та застуд – запрошуємо лікаря-інфекціоніста, який розкаже про профілактику, основні симптоми та як відрізнити грип від ГРВІ, прививки і т.д.», - розповідає Наталія Колобашкіна.

За її словами, у Корюківській громаді молодь дуже позитивно ставиться до активностей старших: «Нас називають «старша молодь» і допомагають у наших прагненнях».

Сьогодні послугами Центру у Корюківській громаді охоплено майже 400 людей старших за 60 років. Для оперативного зв’язку та комунікацій поділилися на групи, за які відповідають бригадири. Як зазначає Наталія Колобашкіна, досить повідомити інформацію десяти і решта вже знає.

Для новачків мотивацією приєднатися до руху стають приклади типу «я її бачила – вона з палками ходила. А тут вже на сцені танцює».

За словами пані Наталії, всі проблеми в головах. «Якщо будете думати, що я стара, хвора… Ходити по хліб у порваному халаті. Проснулася зранку – приведи себе в порядок. Дарма, що ти підеш тільки до поштової скрині...  А то дивляться картинки – ой, там люди так живуть. Ми теж так можемо», - переконана вона.

«Нам дуже подобається. Ці заняття дають стимул та настрій. Ми спілкуємося. На екскурсії їздимо. Велопрогулянки влаштовуємо. Говерлу покорили. Все встигаємо. Ми встаємо і йдемо, бо треба піднятися, умитися і йти, бо знаємо, що тут всі будуть із гарним настроєм. Сьогодні вже зранку по гриби з’їздили і на заняття встигли. Головне, триматися разом і підтримувати один одного», - розповідають старші дівчата.

Корюківська громада – це територія оптимізму, справжній простір для творчості,  розвитку та можливостей. Досвід цієї громади доводить, що для активних людей не існує вікового цензу. Зацікавлена, активна людина у будь-якому віці може стати рушійною силою громади та ініціатором змін, реалізовувати важливі соціальні проекти та допомагати іншим, повідомляє Чернігівський ЦРМС.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).