Межам регіонального ландшафтного парку "Ялівщина" бути
8 жовтня, відбулося засідання комітету Громадської ради при Чернігівській облдержадміністрації з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини».

У заході взяли участь представники департаментів ОДА: екології та природних ресурсів; культури і туризму, національностей та релігій, а також Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради, депутатського корпусу Чернігівської міської ради та представників громадськості – захисників зелених зон Чернігова. Вони напрацьовували пропозиції стосовно визначення меж РЛП «Ялівщина».
Нагадаємо, «Проект організації і встановлення меж регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» площею 168,7 га у м. Чернігові, в адміністративних межах Чернігівської міської ради» був виготовлений у 2016 році. Проте досі не погоджений Чернігівською міською радою.
Після проведення ряду консультацій головний архітектор Чернігова запропонував розробнику відкоригувати проектну документацію.
У свою чергу, Департамент екології та природних ресурсів ОДА, врахувавши зауваження Чернігівської міської ради, вважає, що корегування зазначеного проекту можливе за умови, коли площа РЛП буде відповідати площі, визначеній рішенням Чернігівської обласної ради. При корегуванні можливе виключення території, яка не відповідає меті створення парку, та натомість включення території річки Стрижень з прибережною захисною смугою, яка є природоохоронною територією.
Коригування проекту стосується правобережної частини території РЛП «Ялівщина», де вже здійснена господарська діяльність, проведені земляні та будівельні роботи, в тому числі у межах пам’ятки археології — поселення «Стрижень-1».
Звичайно, статус території природно-заповідного фонду сприяє якнайкращому збереженню пам’яток культурної спадщини, особливо у межах правобережної території РЛП, де міститься основна частина пам’яток.
Разом із тим, коригування проекту не несе загроз для поселення «Стрижень-1» оскільки, відповідно до чинного законодавства (статей 32, 36, 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини»), пам’ятка у будь-якому разі має бути убезпечена від пошкодження, руйнування чи знищення.
Водночас, якнайшвидше погодження і затвердження проекту меж забезпечить збереженість усього комплексу як пам’яток археології, так і РЛП у цілому.
Маємо надію, що цим кроком ми збережемо Ялівщину — перлину нашого Чернігова.
Валентина Седячко, голова комітету Громадської ради з реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини»
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.