У Чернігові учасникам війни на Сході присвоюватимуть звання "Захисник України – Герой Чернігова"
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 3 жовтня погодив встановлення відзнаки територіальної громади міста Чернігова – почесного звання «Захисник України – Герой Чернігова».
Ця відзнака присвоюватиметься мешканцям міста Чернігова за вагомий особистий внесок у захист незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. І брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах АТО/ООС, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Як відомо, у травні цього року на ім'я Чернігівського міського голови надійшло клопотання від громадської організації "РОДИНА ВОЇНА" щодо присвоєння звання "Почесний громадянин міста Чернігова" (посмертно) трьом учасникам АТО/ООС: БРУЮ Миколі Віталійовичу, ЗАПЕЦІ Віктору Олександровичу, ЧЕРЕДНІЧЕНКУ Денису Ігоровичу.
Під час його розгляду на засіданні відповідної Комісії виникла дискусія, оскільки усі загиблі учасники АТО/ООС є героями, тому ніхто не має морального права визначати ступінь їх героїзму й мужності та встановлювати черговість у присвоєнні їм почесного звання.
Крім того, відповідно до Положення Комісія розглядає пропозиції про присвоєння даного звання по одній кандидатурі з кожної галузі, але не більше трьох кандидатур загалом на рік. А зважаючи на загальну кількість героїв, цей процес може тривати десятки років. В результаті дане подання було знято з розгляду.
Проектом Положення про присвоєння почесного звання "Захисник України – Герой Чернігова" визначено, що право присвоєння цього звання належить виключно Чернігівській міській раді. Крім того, це почесне звання присвоюється лише один раз за життя і є довічним. Також може присвоюватися посмертно.
Церемонія вручення Почесного звання проходитиме щорічно, під час святкування Дня захисника України. На урочистостях особам, які удостоєні Почесного звання, вручатиметься Диплом Захисника України – Героя Чернігова та нагрудний знак "Захисник України – Герой Чернігова". Якщо звання присвоєне посмертно, то нагороду передають найближчим родичам.
Також надаватиметься разова грошова винагорода у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, встановлених нормативно-правовими актами станом на 1 січня року, в якому присвоєно Почесне звання.
Відповідне рішення надалі виноситиметься на розгляд сесії Чернігівської міської ради, повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
За позовом прокуратури зобов’язано укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву» 17:44
Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Корюківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації щодо зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву», розташованув селі Стольне Корюківського району.
Чернігівські спортсмени — призери чемпіонату України з рукопашного бою в Києві 17:33
З 21 до 22 березня в Києві відбувся 26-й чемпіонат України з рукопашного бою.
Крок до безбар’єрності: у Куликівській лікарні облаштовують ліфт та нове реабілітаційне відділення 17:10
У Куликівській громаді активно впроваджують принципи безбар’єрності в охороні здоров’я та сучасні стандарти лікування, щоб кожен пацієнт отримував якісну та сучасну допомогу у безпечному і комфортному середовищі.
Прокуратура на захисті інтересів чернігівців щодо відведення та використання земель центральної частини міста 16:35
Північним апеляційним господарським судом відхилено апеляційну скаргу Чернігівської міської ради та залишено без змін рішенняГосподарського суду Чернігівської області, яким задоволено позов обласної прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади міста Чернігова до Чернігівської міської радипро визнання недійсним пункту рішення, визнання недійсною та скасування державної реєстрації земельної ділянки.
Служба зайнятості зміцнює партнерство з бізнесом Менщини 16:03
Дієвий діалог із бізнесом, реальні результати та нові перспективи співпраці – саме так можна підсумувати робочий візит директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник на Менщину.