Заказник "Мурав’їнський" у Новгород-Сіверському районі отримав статус загальнодержавного
Відповідний Указ підписав Президент України вчора, 10 вересня.
Ландшафтний заказник «Мурав’ївський» розташований у заплаві річки Десна на території Грем’яцької та Кам’янсько-Слобідської сільських рад Новгород-Сіверського району.
Площа заказника – майже 1095,7 гектара.
На його території можна зустріти рідкісні види флори і фауни, занесені до Червоної книги, такі як плавун щитолистий, півники сибірські, верба Старке, лелека чорний, шуліка чорний, кулик-сорока.
Заказники на Чернігівщині востаннє набували статусу загальнодержавних у 2000 році. Серед них – ландшафтний заказник «Замглай» (Ріпкинський район), ботанічний заказник «Середовщина» і гідрологічний заказник «Кравчукове болото» (Ніжинський район).
Останні новини Чернігівщини
Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).
На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19
Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.
Діють компенсації за працевлаштування 10:07
У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн
На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56
Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55
На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.