Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 19 вересня, 14:28:09

Чи працюють місцеві ініціативи в Чернігівській області?

12.09.2019   08:28Агенцiя

Місцева ініціатива – одна із форм безпосередньої участі членів територіальної громади міст у здійсненні місцевого самоврядування і передбачає внесення жителями міста до міської ради проекту нормативно-правового документу з питань, які віднесені до компетенції відповідної ради.

На жаль, на сайтах Новгород-Сіверської та Ніжинської міських рад немає окремих розділів щодо місцевих ініціатив. При цьому, Ніжинська міська рада затвердила Положення про місцеві ініціативи, а от Новгород-Сіверська міської ради навіть не спромоглася таке положення прийняти.

Згідноположення про місцеві ініціативи у місті Ніжині, подання здійснюється ініціативною групою, у складі до 10 дієздатних членів громади. Але по факту треба зібрати мінімум 25 осіб, провести збори, затвердити проект рішення та обрати до 10 осіб, які будуть представляти ініціативу в міській раді та збирати підписи. Тобто реальна мінімальна необхідна кількість осіб для запуску процесу місцевої ініціативи 25 чоловік. І це вже є початком ускладнень.

Наступним ускладненням є збір 500 підписів (1% від кількості мешканців міста) для підтримки місцевої ініціативи з переліком необхідних даних:
– ПІБ;
– рік народження;
– серію та номер паспорту;
– домашні адреси тих, хто підтримує ініціативу;
– дату підписання.

Зібрати 500 підписів і зібрати ті ж 500 підписів з вказанням паспортних даних – це вже доволі суттєве ускладнення.

Навіть якщо ініціативна група все це зробила і вірно оформила всі документи, то ще не факт, що це рішення буде прийнято на сесії.
Тому що Рада в межах своїх повноважень може
– прийнятипроект рішення, повністю або за основу;
– відхилити проект рішення;
– відправити проект рішення на доопрацювання, причому тільки один раз, другого доопрацювання не буде.
– рада може запропонувати власний альтернативний проект рішення, але виключно після того, як по проекту рішенню було прийнято остаточне негативне рішення та за умови обов’язкового обговорення такого рішення з членами ініціативної групи.

В Ніжині процедура місцевої ініціативи складається із ускладнень. Таких як, завищеної кількості осіб для початку місцевої ініціативи, великої кількості необхідних підписів з вказанням персональних даних і відсутності 100% впевненості у прийнятті саме підтриманого громадянами проекту рішення. Тому цю процедуру невикористовують. Наприклад, за 2018 рік не було проведено жодної ініціативи на місцях.

“Члени коаліції “Прозорі ради” рекомендували спростити існуючу процедуру Новгород-Сіверському та знизити кількість необхідних підписів, з розрахунку для жителів міст від 10 тисяч до 100 тисяч – 25 підписів” – прокоментував представник коаліції в Чернігівській області – Сергій Старченко.

В той же час, жителі міста Новгород-Сіверський взагалі не мають можливості подати місцеву ініціативу, оскільки не має положення та не визначено порядок подання ініціативи.

Останні новини Чернігівщини

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку

У Сосницькій ОТГ обговорили виконання стратегії розвитку 12:40

Про перші успіхи та складнощі в реалізації стратегії розвитку Сосницької об’єднаної територіальної громади мова йшла під час консультації, яку проводив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання

Норми споживання тепла для будинків без лічильників: виконком відправив питання на доопрацювання 12:36

19 вересня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради розглянув пропозиції щодо встановлення норм споживання теплової енергії на потреби споживачів Чернігова.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:47

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:29

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 18 вересня до 8:00 19 вересня 2019 року.

Роздрібна торгівля в Чернігівській області у І півріччі 2019 року. ДОВІДКА

Роздрібна торгівля в Чернігівській області у І півріччі 2019 року. ДОВІДКА 08:09

У І півріччі 2019 р. підприємства роздрібної торгівлі (юридичні особи) Чернігівщини реалізували населенню споживчих товарів на 6 млрд.грн, що на 4% більше порівняно з обсягами І півріччя 2018 р.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини