Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 31 травня, 13:47:53

Від дотримання громадянами правил безпеки у поводженні з вогнем залежить збереження екосистем області

04.09.2019   11:18Агенцiя

Внаслідок сухої та спекотної погоди протягом останніх двох тижнів на території області спостерігається найвищий — 5 клас пожежної небезпеки. Щодоби на Чернігівщині виникає 15-20 загорянь у природних екологічних системах. Головна причина — людський фактор.

Як попередити пожежі в екосистемах області, говорили на брифінгу в облдержадміністрації начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС в області Родіон Лігун, начальник відділу екологічного контролю природного заповідного фонду лісів та рослинного світу Державної екологічної інспекції в області Олександр Феськовець, заступник начальника управління агропромислового розвитку Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Щербатий та заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Жук.

За словами Родіона Лігуна, з початку року на території області зареєстровано 1359 пожеж, спричинених випалюванням сухої трави та сміття на відкритих територіях, 37 — на торфовищах, 27 пожеж у лісових масивах та ще три — на сільгоспугіддях. Мали місце трагічні випадки.

Варто зазначити, що за самовільне випалювання рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Переймаються виникненням пожеж і лісівники. Як зазначив Олександр Жук, лише за серпень у лісовому господарстві зафіксовано 12 пожеж. Їх же кількість з початку року (більше 80) перевищила загальний показник за 2018 рік — 73 випадки. 

А от пожеж у агропромисловому виробництві стало менше порівняно з аналогічним періодом минулого року, каже Олександр Щербатий, відповідно 3 проти 7 випадків. Збільшення загорянь у лісах та на відкритих територіях фахівець пов’язує не лише з людським фактором, а й з малою кількістю опадів за останні три місяці.

Існує велика вірогідність, що суха та спекотна погода спостерігатиметься у першій половині вересня. Тож спікери наголошують на дотриманні елементарних правил безпеки у поводженні з вогнем.

У свою чергу, всі відповідальні служби поширюють превентивну інформацію та тримають наготові наявні технічні засоби боротьби з вогнем.

Останні новини Чернігівщини

31 травня - Всесвітній день без тютюну

31 травня - Всесвітній день без тютюну 06:41

Загальновідомо, що куріння є однією з найбільш поширених шкідливих звичок, боротьба з якою є не тільки медичною, а й соціальною проблемою. У всьому світі 31 травня проводиться міжнародна акція щодо боротьби з курінням – Всесвітній день без тютюну. Головне завдання цієї акції – підняти рівень самосвідомості людей, які першими повинні піклуватися про своє здоров’я.

31 травня - Всесвітній день блондинок

31 травня - Всесвітній день блондинок 06:40

Найяскравіша, найпомітніша і найбільш світлоголова частина людства нарешті здобула своє власнє довгоочікуванє і заслуженє свято. Можливо тому, що білявих дам, як вони гнівно стверджують, глумливо зневажають буквально по всьому світу, світла дата 31 травня оголошена Всесвітнім днем блондинок.

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА

Представлено новопризначеного керівника Срібнянської РДА 21:14

30 травня перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Загайний представив активу району нового очільника Срібнянської районної державної адміністрації Олександра Коваленка.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини