Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 11 березня, 10:22:47

Громада Чернігівщини вшанувала пам'ять славетного земляка Левка Лук’яненка

26.08.2019   13:15Агенцiя

У селищі Седнів Чернігівського району на честь справжнього патріота відкрили меморіальну дошку на фасаді будинку, в якому він жив у 1989–1992 роках після заслання.

До урочистого заходу долучилися представники органів влади та громадськість.

Зінаїда Лук’яненко, сестра легендарного й героїчного брата, у своєму виступі на відкритті меморіальної дошки слушно і докладно розповіла про його життя до 24 серпня 1991 року. Перемога, відновлення Незалежності України коштувала брату дорого: 26 років комуністичних таборів та заслань, тортури, знущання, постійне намагання опричників комуністичної імперії зламати волю, перетворити на раба.

У пам’ять про Героя України, дисидента, громадського та політичного діяча заупокійну літію відправив настоятель храму Святої Великомучениці Катерини Православної Церкви України, протоієрей отець Роман (Кіник).

Українська громадськість високо оцінила ініціативу та організацію встановлення меморіального знаку на честь про Левка ЛУК’ЯНЕНКА групи активістів на чолі з заступником голови Чернігівської районної ради, членом правління Чернігівської обласної «Просвіти» імені Т. Шевченка Володимиром Поліщуком.

Присутні згадали життєвий шлях та діяльність Левка Лук’яненка.

Левко Григорович родом із села Хрипівка, що на Городнянщині, у Чернігові провів кілька років дорослого життя. Пізніше часто відвідував область, тримав тісний зв’язок з патріотично налаштованими громадськими організаціями та представниками владних структур, виступав перед молоддю, аби навчити її відстоювати українство.
Крім того, Левко Лук’яненко — співзасновник Української Гельсінської групи, народний депутат України, один із авторів Акта проголошення незалежності України. У 2014 році йому присвоєно звання «Почесний громадянин Чернігівської області». Мабуть, символічно, що і народився видатний українець 24 серпня, у День незалежності України.

Через години півтори після урочистостей квіти були відкинуті, прапор український зірвано, а саму дошку облито.

Останні новини Чернігівщини

Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу

Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).

На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн

На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19

Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.

Діють компенсації за працевлаштування 10:07

У 2025 році завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсаційними програмами від служби зайнятості скористалися 700 роботодавців. Загалом їм профінансовано 20,8 млн. грн

На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин

На Чернігівщині суд виніс вирок наркодилеру, що займався незаконним поширенням психотропних речовин 07:56

Деснянський районний суд міста Чернігова виніс обвинувальний вирок зловмиснику, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Його засуджено до 9 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина

Поліція затримала нетверезого водія, що спричинив ДТП у якій постраждала малолітня дитина 07:55

На Корюківщині поліцейські оперативно розшукали нетверезого водія, який скоїв ДТП з постраждалою дитиною та втік. Зловмисника затримали у процесуальному порядку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини