Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 30 вересня, 19:33:00

Ретро-потяг, що з’єднає історію від Сновська до Бахмача та стане рушійною силою розвитку туризму в ОТГ

10.08.2019   09:55Агенцiя

Днями у Менській громаді зібралися представники трьох міст Сновська, Бахмача і Мени, інформує Чернігівський ЦРМС.

Об’єднала учасників зустрічі одна спільна тема – розвиток туризму на території громад. Ініціатором та координатором зустрічі виступив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з  Європою».

Учасники зустрічі обговорили можливість відкриття маршруту ретро-потягу між Сновськом та Меною (з виходом на Бахмач, бо разом зазначена дистанція - так зване "паровозне плече") як засіб розвитку їхнього туристично-рекреаційного потенціалу.

«Технічно реалізація цього проекту цілком реалістична, адже у місті Сновськ є депо з цілком справними ретро-потягами з паровими двигунами. Інша справа економічна доцільність цього проекту, адже витрати на обслуговування та експлуатацію ретро-потяга чималі», - сказав Олександр Медведьов, Сновський міський голова.

«Поки що це лише ідея, яка потребує попередньої оцінки, але правдою є те, що вона вже обговорювалася під час розробки стратегій Сновської та Менської територіальних громад й викликала неабиякий інтерес. Разом із представниками громадських організацій, малого бізнесу та "Укрзалізниці" ми спробували оцінити ідею. З`ясувалося, що наприкінці 90-х років така спроба вже була, доволі успішна, але в іншому форматі», - прокоментував Володимир Бойко. На його думку, в даному проекті є дві ключові зацікавлені сторони - територіальні громади та "Укрзалізниця", кожна за своїми інтересами, які потребують узгодження.

Самостійно реалізувати ініціативу не зможе жодна із сторін. Тут необхідно говорити про міжмуніципальне співробітництво між громадами та партнерство із бізнесом.

«Якщо вдасться розв’язати зазначені питання інші виглядають як доволі очевидні - подібні туристичні потяги, в принципі, не новина, об`єктів для огляду дорогою вистачає, а атракції - їх можна створити», - переконаний Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради.

Очевидно, що проект дотаційний, але може реалізуватися лише проектом регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, оголошення якого очікується вже цього року.

Отже, за результатами зустрічі було вирішено направити відповідне звернення про співпрацю  до "Укрзалізниці" та інших можливих учасників проекту, в разі отримання підтримки - рухатися далі.

Останні новини Чернігівщини

17 кандидатів боротимуться за мандат на довиборах до парламенту в 208-му окрузі

17 кандидатів боротимуться за мандат на довиборах до парламенту в 208-му окрузі 18:51

ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на довиборах до Верховної Ради, що відбудуться у 208 одномандатному виборчому окрузі на Чернігівщині.

Захворіло 29 жителів та померло 3 людини - дані щоденного моніторингу поширення COVID-19 на Чернігівщині

Захворіло 29 жителів та померло 3 людини - дані щоденного моніторингу поширення COVID-19 на Чернігівщині 16:26

Результати лабораторних досліджень підтвердили інфікування коронавірусом ще 29 жителів Чернігівщини. Найбільше лююдей захворіло у Чернігові – 16 осіб, 8 – у Чернігівському районі. По 1 хворому в Варвинському, Корюківському, Куликівському, Прилуцькому та Ріпкинському районах.

Правом на отримання податкової знижки вже скористалося 3674 мешканців Чернігівщини

Правом на отримання податкової знижки вже скористалося 3674 мешканців Чернігівщини 14:17

В Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що правом на отримання податкової знижки вже скористалося 3674 громадян, а задекларована сума до повернення з бюджету становить 9,3 млн гривень.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 14:15

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Карантин не завадив знайти роботу

Карантин не завадив знайти роботу 14:08

За допомогою у працевлаштуванні Андрій Сухаренко звернувся до Коропської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості рік тому.