Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 15:25:31

Ретро-потяг, що з’єднає історію від Сновська до Бахмача та стане рушійною силою розвитку туризму в ОТГ

10.08.2019   09:55Агенцiя

Днями у Менській громаді зібралися представники трьох міст Сновська, Бахмача і Мени, інформує Чернігівський ЦРМС.

Об’єднала учасників зустрічі одна спільна тема – розвиток туризму на території громад. Ініціатором та координатором зустрічі виступив Володимир Бойко, радник з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з  Європою».

Учасники зустрічі обговорили можливість відкриття маршруту ретро-потягу між Сновськом та Меною (з виходом на Бахмач, бо разом зазначена дистанція - так зване "паровозне плече") як засіб розвитку їхнього туристично-рекреаційного потенціалу.

«Технічно реалізація цього проекту цілком реалістична, адже у місті Сновськ є депо з цілком справними ретро-потягами з паровими двигунами. Інша справа економічна доцільність цього проекту, адже витрати на обслуговування та експлуатацію ретро-потяга чималі», - сказав Олександр Медведьов, Сновський міський голова.

«Поки що це лише ідея, яка потребує попередньої оцінки, але правдою є те, що вона вже обговорювалася під час розробки стратегій Сновської та Менської територіальних громад й викликала неабиякий інтерес. Разом із представниками громадських організацій, малого бізнесу та "Укрзалізниці" ми спробували оцінити ідею. З`ясувалося, що наприкінці 90-х років така спроба вже була, доволі успішна, але в іншому форматі», - прокоментував Володимир Бойко. На його думку, в даному проекті є дві ключові зацікавлені сторони - територіальні громади та "Укрзалізниця", кожна за своїми інтересами, які потребують узгодження.

Самостійно реалізувати ініціативу не зможе жодна із сторін. Тут необхідно говорити про міжмуніципальне співробітництво між громадами та партнерство із бізнесом.

«Якщо вдасться розв’язати зазначені питання інші виглядають як доволі очевидні - подібні туристичні потяги, в принципі, не новина, об`єктів для огляду дорогою вистачає, а атракції - їх можна створити», - переконаний Юрій Стальниченко, секретар Менської міської ради.

Очевидно, що проект дотаційний, але може реалізуватися лише проектом регіонального розвитку за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, оголошення якого очікується вже цього року.

Отже, за результатами зустрічі було вирішено направити відповідне звернення про співпрацю  до "Укрзалізниці" та інших можливих учасників проекту, в разі отримання підтримки - рухатися далі.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала

Патрульні швидко повернули додому літню жінку, яка заблукала 14:26

Вчора близько шостої вечора до поліції надійшло повідомлення про зникнення людини. 69-річна жінка, яка приїхала до родичів із Сумської області, кілька годин тому вийшла на вулицю і до цього часу не повернулася.

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах

Впродовж минулої доби рятувальники ліквідували 6 пожеж у природних екосистемах 14:14

Загальна площа, пройдена вогнем склала майже 30 га.

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані

Рівень заробітної плати в області: статистичні дані 11:14

Середньомісячна заробітна плата в області за січень-лютий цього року склала 8509 гривен. Темп зростання до аналогічного періоду попереднього року – 17,6%. Всеукраїнський показник – 10787 гривень із зростанням на 15,7%.

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: позачергове засідання виконавчого комітету 11:00

31 березня, під головуванням міського голови Анатолія Лінника відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3

Чернігівський міський голова провів зустріч з лікарями міської лікарні №3 10:50

31 березня чернігівський міський голова Владислав Атрошенко разом з керівником міського управління охорони здоров'я Владиславом Кухарем провели зустріч з лікарями міської лікарні №3 для обговорення питань їх роботи з хворими на коронавірус у разі другої хвилі епідемії.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини