У Тютюнниці зник останній у селі колодязь
У селі Тютюнниці, що за лічені кілометри від Корюківки, добре упорядкована центральна вулиця Богдана Хмельницького.

Але на ній, і на усіх інших, ви практично не помітите колодязів, як це можна бачити у багатьох селах нашого району. Це тому що, починаючи з дев’яностих років, у ряді дворів ставили станції подачі води зі свердловин. У кількох є водозабірні колонки. І так склалося, що на усе село лишився одинєдиний колодязь. Та й до нього якийсь невідомий негідник виявив неповагу майже два тижні тому, серед ночі вилив відро мазуту чи то відпрацьованого моторного масла.
Жителька Тютюнниці Наталія Печак не може зрозуміти, як це могло статися: « Колодязь – громадський, біля мого двору. І таке зробити… Можна припустити, що хтось таким чином помстився мені, але я нікому нічого поганого не зробила, навіть не висловлювалася критично на чиюсь адресу. Та бачите, все ж знайшлась людина, здатна на таке.»
Колодязь дуже давній. Його копав дід Степан, родич Печаків, ще років вісімдесят тому. Не відразу знайшов місце для нього – на пошуки пішли тижні. А коли викопали, дісталися смачної джерельної водиці, яка була однією з найкращих на усю Тютюнницю. На інших вулицях колодязі засипали з різних причин: або вода була каламутна, або взагалі зникла. Дехто за допомогою пристосувань вручну бурив свердловини, а інші жителі ходили по воду до найближчих колодязів. Тривалий час люди користувалися колодязем на вулиці Богдана Хмельницького, який неподалік від фельдшерського пункту. Воду з нього охоче пили ті жителі, які не мають вдома колонок.
Сусідка Наталії Печак, її родичка Ольга додала: „Знаєте, цей колодязь справді був найкращий у селі, і навіть тоді, коли діяв колгосп «Нива», та й до нього. Коли возили воду жниварям у поле, то найчастіше її набирали саме у ньому. Вона за смаковими якостями переважала інші води неначе з джерел, що вирували серед поля, у лісі, біля річок. Село наше перетинає пожвавлена траса Мена – Корюківка, яка проходить якраз по вулиці Богдана Хмельницького. Отже, частенько водії автопоїздів, легковиків зупиняють машини, п’ють водицю, а також набирають до фляг і везуть із собою. Таке помічала не тільки я одна. А тепер фактично зник останній у селі колодязь…”
Останні новини Чернігівщини

17 січня - Всесвітній день снігу 08:26
Ідея створення Всесвітнього дня снігу напрошувалася вже дуже давно. З 2007-го року почали з’являтися перші акції міжнародного характеру, які згодом були включені до порядку денного цього дня. У 2011-му році Міжнародною федерацією лижного спорту (FIS) на 2012-й рік нарешті було заплановано ряд щорічних заходів, присвячених цій знаменній події. FIS виступила засновником Дня снігу, відзначати який вирішили в третю неділю січня.

17 січня день народження на Чернігівщині святкують 08:13
ВІТАЄМО!

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02
За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45
Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.