Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 7 травня, 16:19:51

У Чернігові тиск на боржників за житлово-комунальні послуги будуть посилювати

31.07.2019   10:47Агенцiя

Стимулювання боржників до розрахунку за житлово-комунальні послуги – це не боротьба з цими людьми, а дії в інтересах усіх чернігівців, які сумлінно сплачують за послуги. На цьому в черговий раз наголосив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко в ході розширеної наради в мерії 30 липня.

- Зараз у загальному підрахунку по системі ЖКГ Чернігова – до 25 мільйонів неплатежів. Це величезні кошти. За них потрібно боротися, цю проблему потрібно людям доносити. Вона наша спільна, а не моя чи ЖКГ. Якщо частина людей не платять, то і вся модель не працює. Тоді надаються не всі послуги, частина працівників не одержують зарплати, підприємства ЖКГ не в змозі розрахуватися вчасно за електроенергію, пальне тощо. І це серйозна насправді проблема, адже тариф визначався з розрахунку на 100% платежів, - нагадав він.

 Міський голова вважає, що проблему заборгованості потрібно вирішувати одразу кількома шляхами. І в тому числі – звертатися до державної влади:

- На рівні держави потрібно розв’язувати цю проблему також. Якщо держава так довела до ручки людей, що вони насправді не можуть заплатити – значить, якісь компенсаторні механізми потрібні, треба піднімати це питання, - сказав він.

Разом з тим, Владислав Атрошенко вважає, що роботу з боржниками і стягнення заборгованості на місцевому рівні треба активізувати.

- Нам у місті треба напрацювати такий внутрішній регламент, що коли є заборгованість і 3-5 місяців вона не рухається – одразу подавати до суду. Щоб не відпускати цю проблему і не накопичувати борги роками, коли сума буде такою, що людина дійсно не зможе її сплатити. Треба вчасно стимулювати до того щоби розрахуватися. І це робиться не на шкоду тим людям, а в ім’я решти чернігівців, які платять і резонно запитують: «А чого ми повинні страждать? Чого ми повинні бути винуватими?» От як відповісти на ці їх запитання? – зауважив міський голова.

Одним із конструктивних шляхів виходу з ситуації при накопиченні боргу є укладення між комунальним підприємством і абонентом договору про реструктуризацію боргу. Таких договорів у Чернігові укладається все більше. Міський голова доручив керівникам ЖЕКів активно працювати і в цьому напрямку. Але, знову ж таки, треба чітко відслідковувати: якщо людина підписала цей договір тільки щоби затягнути час, а на ділі все одно не платить – треба подавати до суду.

У середньому по комунальних підприємствах Чернігова, які надають послуги у сфері житлово-комунального господарства, заборгованість споживачів складає до двох місячних обсягів нарахувань за виконувану ними роботу.

- Я начальникам ЖЕКів хочу сказати: ви – керівники господарюючих суб’єктів. Робота з «дебіторкою» – ваш прямий обов’язок. У тому числі, ви повинні зустрічатися з людьми і просити їх про те, щоб вони сприяли загальному розрахунку. Без цього підприємства не зможуть працювати. І ця робота повинна проводитися активніше, - наголосив Атрошенко.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці

У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02

Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів

Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38

До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36

Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями

Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.

Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50

Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини