Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 03:52:34

Успішні практики надання правової допомоги та захисту прав людини на Чернігівщині

26.07.2019   08:12Агенцiя

25 липня у прес-центрі «Чиста політика» відбулася прес-конференція на тему: «Успішні практики надання правової допомоги та захисту прав людини на Чернігівщині».

Під час заходу спікери розповіли про результати роботи центрів безоплатної вторинної правової допомоги та правозахисних громадських організацій у Чернігівській області.

У заході взяли участь директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко та керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова.
Розпочала прес-конференцію директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області Ірина Протченко, яка розповіла про підсумки роботи Центру в першому півріччі 2019 року.

Так з’ясувалося, що штат чернігівського обласного осередку системи безоплатної правової допомоги налічує 75 штатних працівників. До процесу надання правової допомоги залучено 97 адвокатів на контрактній основі (загалом їх понад 200), оплата діяльності яких відбувається за бюджетні кошти відповідно до кількості та якості виконаних доручень.
За означений період Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області було видано 879 доручень на захист осіб, котрі є суб'єктами отримання безоплатної правової допомоги.

Наразі зафіксовано 5 випадків захисту осіб, до яких застосовано адміністративне затримання, 194 випадки затримання осіб за підозрою у вчиненні кримінального злочину (стаття 208), 607 випадків призначення адвоката для захисту в судах та інших органах, 73 випадки роботи із засудженими тощо.

За словами Ірини Протченко, надання безоплатної правової допомоги відбувається на базі діяльності Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області, котрий координує діяльність трьох місцевих центрів, що знаходяться в містах Ніжин, Мена та Чернігів, до структури яких входять 19 бюро правової допомоги.

За перше півріччя 2019 року було здійснено 13837 звернень від громадян, де найбільший відсоток звернень до місцевих центрів складають малозабезпечені категорії громадян, діти, учасники бойових дій, внутрішньопереміщені особи тощо.
Статистика розподілу за віком свідчить, що найчастіше звертаються люди віком від 35 до 60 років, при цьому здебільшого вирішуються сімейні та майнові справи.
Наразі фінансування центрів здійснено в обсязі понад 11,45 млн. грн., котрі призначені для виплати адвокатських послуг, тому жодних кредиторських заборгованостей перед адвокатами немає.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області активно розвиває та нарощує взаємодію з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями з метою збільшення правової обізнаності громадян, про що свідчать 218 підписаних меморандумів про співпрацю у вказаному напрямку. Варто звернути увагу, що було проведено 188 спільних методично-консультаційних та інформаційно-роз’яснювальних заходів з органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями.

Також громадян проінформовано про їх права, діяльність центру чи актуальні зміни в законодавстві України шляхом проведення 817 правопросвітницьких заходів, розміщенням 500 інформаційних матеріалів правового характеру в ЗМІ, 407-ми особам було надано доступ до електронних сервісів Мін’юсту на базі центрів та бюро правової допомоги.

Окремо директор Регіонального центру нагадала, що до безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема, відноситься захист, представництво осіб в судах, органах місцевої та виконавчої влади, складання документів процесуального характеру.

Для оптимізації роботи системи та зменшення навантаження на адвокатів представництво осіб в цивільних чи адміністративних справах відбувається за рахунок залучення штатних працівників, захист в кримінальних провадженнях відбувається шляхом залучення висококваліфікованих адвокатів, котрі пройшли конкурсний відбір.
У 2019 році на Чернігівщині місцевими центрами було видано 907 доручень, з них 235 доручень було надано адвокатам, а 672 – представництво за дорученнями було здійснено штатними працівниками центрів.

Також було зазначено, що громадяни Чернігівщини часто звертаються із нагальними питаннями й скаргами через зависокі тарифи на комунальні послуги, адже в нашій області чи не найвищі тарифи в країні…

«На сьогодні ми намагаємось допомагати громадам не тільки консультативною допомогою, а й проведенням круглих столів з представниками різних державних органів, тренінгів, семінарів з актуальних питань, проведення спільно з Регіональним та місцевими центрами БВПД виїзних консультацій в громадах, - зауважила представник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова, - так за останній рік наш Чернігівський громадський комітет захисту прав людини спільно з Регіональним центром та Службою у справах дітей Чернігівської ОДА проводив тренінги з питань протидії домашньому насильству (ця проблема нині найактуальніша в країні) та налагодженню співпраці між всіма суб’єктами, було організовано виїзди в усі громади області для надання консультацій з різних питань, в тому числі, й самим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування (а ще цього року було ініційовано проведення міжвідомчої координаційної ради при Чернігівській ОДА з проблем домашнього насильства)».

Також пані Наталія зазначила, що найбільшу частку звернень до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини складають питання аліментів, розлучень та виїзду дітей за кордон (кількість звернень скорочується, але їх вирішення ускладнюється). Така робота та співпраця продовжаться й надалі.

Захід було завершено наступними словами:
- Краще й ефективніше працювати разом спільно, ніж окремо кожній структурі, що дасть можливість попереджати можливі проблеми та загибель дітей…

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини