Замість вовка – сталевий кінь: танкова бригада на Чернігівщині змінила імідж
Війна з Росією внесла зміни не тільки у відомість людей, а й підштовхнула до реформування українського війська у плані ідеології.
Ще напередодні 6 грудня 2017-го року Міністр оборони України підписав Концепцію воєнної історії України. Вона передбачала зокрема і зміну символіки Збройних Сил України.
Нещодавно іміджеве перевтілення торкнулося 1-ї окремої танкової Сіверської бригади оперативного командування «Північ». З огляду на історію заснування та розвиток бригадикомандування військової частини звернулося з пропозицією до Генерального штабу Збройних Сил України про зміну їхньої символіки. Вище військове керівництво зміну шеврону затвердило. Розробили його у Головному управлінні розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України. У результаті відповідний документ був підписаний начальником Генерального штабу ЗС України – Головнокомандувачем Збройних Сил України генерал-лейтенантом Русланом Хомчаком 18 червня 2019 року.
У бригаді ідею заміни вовків на сталевих коней, які б’ють копитами поперед ворога, пов’язуютьрозповсюдженим образом їхньої основної техніки – танків. І наразі вже чекають нових шевронів.
До речі, у військах оперативного командування «Північ» це не перші зміни: 7 березня 2019 року нарукавні знаки нового зразка отримали 30-а окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького, 58-а окрема мотопіхотна бригада імені гетьмана Івана Виговського та 72-а окрема механізована бригада імені Чорних Запорожців.
Крім того, ребрендинг українського війська включає в себе не тільки зміни шевронів. Реформуються й назви, поєднуючись з іменами осіб, які стали відомими в українській визвольній боротьбі. Так, у2017 роціім’я Чорних Запорожців присвоєно 72-й ОМБр, а вищезгадана 1-а танкова бригада отримала почесне найменування «Сіверська».
Крайніми перейменованими бригадами ОК «Північ» відповідно до Указу Президента України від 6 травня 2019 року стали58 мотопіхотна та 26 артилерійська.
Першу нагородили почесним ім’ям гетьмана Івана Виговського. Друга стала носити ім’я генерал-хорунжого Романа Дашкевича. повідомив прес-центр ОК «Північ».
Останні новини Чернігівщини
Перебої з електроенергією, а «Жу-жу shop» у Ніжині стабільно працює 11:19
А це тому, що підприємиця Оксана Труш скористалася програмою «Енергопідтримка для ФОП», за якою отримала безповоротну фінансову допомогу від держави. Каже: «Я намагаюся використовувати кожну можливість, аби бізнес працював. Кошти пішли на закупівлю пального – і це на сьогодні дієва підтримка для підприємців».
Ветерани поліції Чернігівщини вибороли призові місця на спортивних змаганнях 10:14
Днями відбувся Всеукраїнський турнір зі стронгмену «Сильні України». Серед 280 учасників – ветерани поліції Чернігівщини: помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики Вадим Довгошей та ветеран-спецпризначенець Антон Душко.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:13
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечна подія, а саме: 1 пожежа.
4 березня: цей день в Україні і світі 09:11
День 1470 Російська агресія - Day 1470 Russian aggression
Протиправно заволодів державними коштами під час ремонту пожежного депо: судитимуть директора підприємства 12:59
Прокурори Прилуцької окружної прокуратури направили до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства, якого звинувачують у заволодінні бюджетними коштами.