Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 квітня, 21:21:00

За позовом прокурора навчальний заклад зобов’язано нарахувати та виплатити допомогу випускникам з числа дітей-сиріт

20.07.2019   07:36Агенцiя

Органи прокуратури області не залишаються осторонь проблем дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захищаючи їх права в суді.

Так, Менською місцевою прокуратурою за результатами вивчення встановлено факт невиплати двом випускникам із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, одноразової грошової допомоги, передбаченої  Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування».

Відповідно до ст.ст. 3, 4 вказаного Закону  заходи соціальної допомоги дітей-сиріт та дітей, що залишилися без батьківського піклування, гарантуються, забезпечуються  та охороняються державою. Одними із основних принципів державної політики в частині соціального захисту дітей цієї категорії є захист їх прав і інтересів, а також забезпечення соціально-правових гарантій.

Стаття 8 Закону передбачає, що держава здійснює повне забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа. Випускники навчальних закладів із числа таких дітей, забезпечуються за рахунок навчального закладу одноразовою грошовою допомогою в розмірі не менше шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку, тобто у сумі 11160 грн для випускників 2018 року.

Однак, інтернатним закладом, у якому навчалися випускники, їм виплачено лише по 1300 грн.

Враховуючи, що виплата зазначеної допомоги залишилася поза увагою служб у справах дітей, на обліку яких вони перебували, місцева прокуратура звернулася з відповідним позовом до суду.

Наразі, Чернігівським окружним адміністративним судом підтверджено правомірність позиції прокурора та 10.07.2019  задоволено позов, зобов’язавши навчальний заклад нарахувати і виплатити одноразову грошову допомогу, передбачену ст. 8 Закону, у розмірі шести прожиткових мінімумів для осіб відповідного віку, виходячи з розміру, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік», в сумі 9860 грн кожному випускнику, повідомила прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині триває декларування зброї: поліція нагадує громадянам про необхідність обов’язково задекларувати знайдену або отриману вогнепальну зброю та боєприпаси 16:19

Поліція інформує: декларування раніше знайденої або отриманої вогнепальної зброї звільняє людину від кримінальної відповідальності за її незаконне зберігання та надає право законно залишити зброю в себе.

Новгород-Сіверські поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Оперативники та слідчі Новгород-Сіверського райвідділу поліції викрили незаконну діяльність 55-річного зловмисника, який систематично займався збутом наркотичних засобів. Зловмисника поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Про стан прибирання міста та подальші завдання — за підсумками наради 14:47

На щотижневій загальноміській нараді 31 березня начальник комунального підприємства «Муніципальна варта» Ігор Дєдіков прозвітував про результати інспектування території міста.

Учень з Чернігівщини виборов призове місце на Всеукраїнській олімпіаді з математики 14:18

Молодь Чернігівщини вкотре демонструє незмінне прагнення до підкорення нових наукових висот.

Чернігівщина серед призерів всеукраїнських змагань з легкоатлетичних метань 13:32

У період з 27 по 29 березня у Києві відбулися легкоатлетичні змагання: зимовий чемпіонат України з легкої атлетики з метань серед юнаків, І етап Кубку України з легкої атлетики з метань, а також всеукраїнські змагання «Пам’яті ЗТУ Піскунова Ю.О.».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини