Про забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації – на профільній координаційній раді при ОДА
Про забезпечення осіб та дітей з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації йшла мова 16 липня на засіданні Координаційної ради у справах осіб з інвалідністю при Чернігівській облдержадміністрації, яке провів директор Департаменту соціального захисту населення Олег Русін.

Як повідомила заступник директора профільного Департаменту Інна Снегерьова, на сьогоднішній день на обліку в місцевих управліннях соціального захисту населення перебуває 21 тисяча осіб з інвалідністю, які потребують забезпечення засобами реабілітації. У І півріччі цього року 4 тисячі осіб отримали майже 9 тисяч направлень для забезпечення протезно-ортопедичними виробами та іншими засобами реабілітації.
Усього на ці цілі з початку року області з держбюджету виділено 20,6 мільйона гривень.
Наразі з підприємствами-виробниками засобів реабілітації укладено понад тисячу двосторонніх та тристоронніх договорів на загальну суму 19,7 мільйона гривень.
Тож для осіб з інвалідністю вже виготовлено та видано понад 7 тисяч засобів реабілітації: тисячу протезно-ортопедичних виробів, майже 2,2 тисячі протезів молочних залоз та їх комплектуючих, 2,8 тисячі одиниць ортопедичного взуття, 387 крісел колісних, 629 технічних та інших засобів реабілітації.
Також оплачено проведення установами 37 ремонтів крісел колісних та протезно-ортопедичних виробів.106 осіб отримали компенсацію за самостійне придбання спеціальних засобів реабілітації для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.
Окрім того, 1,57 мільйона гривень державних коштів розподілено на санаторно-курортне оздоровлення осіб з інвалідністю, понад 1,2 мільйона – на фінансову підтримку громадських об`єднань осіб з інвалідністю, які мають статус всеукраїнських.
Також на нараді обговорили питання працевлаштування осіб з інвалідністю. За інформацією заступника директора обласного центру зайнятості Сергія Роговця, за сприяння служби зайнятості з початку року працевлаштовано 155 осіб цієї категорії, чотири особи скористалися нагодою відкрити власну справу, отримавши одноразову виплату допомоги по безробіттю.
Значна увага в роботі з особами з інвалідністю приділяється охопленню їх профорієнтаційними послугами. З початку року незайнятим особами з інвалідністю організовано професійне навчання, надано майже чотири тисячі профорієнтаційних послуг, інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.