До бюджету відшкодовано майже 150 тис грн шкоди, завданої навколишньому природному середовищу
Органами прокуратури області звертається особлива увага на питання протидії правопорушенням у сфері лісокористування та стягнення заподіяних державі збитків.
Так, згідно норм Лісового кодексу України, організація і забезпечення охорони та захисту лісів, зокрема від незаконних лісопорубок, покладається на постійних лісокористувачів.
Як встановлено проведеним вивченням, в межах земельної ділянки лісового фонду, наданої в користування лісокористувачу на території однієї з сільських рад Менського району скоєно незаконну вирубку дерев чим, згідно розрахунку спеціалістів Держекоінспекції у Чернігівській області, навколишньому природному середовищу завдано шкоду у сумі майже 150 тис грн.
На усунення порушень вимог законодавства прокурор звернувся з позовом до суду. Надавши належну оцінку доводам прокуратури, постановою апеляційного господарського суду позовні вимоги задоволено та стягнуто з постійного лісокористувача шкоду, завдану навколишньому природному середовищу.
Наразі рішення виконано в повному обсязі та стягнуті кошті перераховано одержувачам: 44 тис грн - до спецфонду Державного бюджету України; 29 тис грн - до спецфонду Чернігівського обласного бюджету; решту понад 73 тис грн - на користь фонду охорони навколишнього природного середовища органу місцевого самоврядування.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області інформує, що подальша робота з цих питань триває.
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.