Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 листопада, 17:34:07

Про що засвідчив аудит ЖЕКу-10?

22.08.2012   14:56Агенцiя

Комунальне підприємство "ЖЕК-10" (м. Чернігів) могло стати заможнішим майже на 1 млн грн.

Cпеціалісти Державної фінансової інспекції в Чернігівській області провели аудит фінансово-господарської діяльності КП "ЖЕК-10" Чернігівської  міської  ради за  період 2009 - 2011 роки.

Причиною його проведення стала збиткова діяльність КП "ЖЕК-10" упродовж 2010 - 2011 років, зростання дебіторської та кредиторської заборгованості.

У ході дослідження державні аудитори вказали на низку чинників внутрішнього та зовнішнього характеру, що негативно вплинули на результати фінансово-господарської діяльності ЖЕКу та завадили йому додатково отримати понад 330 тис. грн і зменшити витрати на 637 тис. грн.

Так, внаслідок виведення житлової площі в нежитлову КП "ЖЕК-10" недоотримало доходу в сумі 77 тис. грн, оскільки тариф на послуги для нежитлових приміщень не враховує всіх послуг, які підприємство надає мешканцям житлового фонду.

З 1 січня 2009 набрала чинності Методика обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затверджена Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №691 від 12.06.2008. Але змін та перезатвердження тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій впродовж 2009 - 2011 років не проводилося. Поряд з цим ВАТ ЕК "Чернігівобленерго" не прийняло пропозиції КП "ЖЕК-10" щодо збільшення компенсації вартості робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових електромереж. У результаті комунальне підприємство недоотримало доходу в сумі 254 тис.грн.

Крім того, упродовж 2009 - 2011 років КП "ЖЕК-10" здійснило неефективних витрат в частині сплати адміністративних витрат та прибутку підрядних підприємств на суму 631 тис. грн. Між тим, за висновком аудиторів,  підприємство могло б здійснювати роботи з поточного ремонту житлового фонду власними силами, утримуючи працівників для виконання ремонтних робіт або наймаючи їх за трудовими угодами.

За результатом дослідження Держфінінспекція надала рекомендації КП "ЖЕК-10" щодо покращення фінансово-господарської діяльності.


Сергій Ревенок, головний державний аудитор Державної фінансової інспекції в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Вчинив дебош у магазині та втік ховатися у чужу квартиру: поліцейські вгамували агресивного чоловіка і передали його медикам 10:24

Співробітники Чернігівського райуправління поліції за силової підтримки роти поліції особливого призначення зупинили агресивну поведінку чоловіка, який влаштував погром в пивному магазині, а потім вдерся до чужої квартири в сусідній п’ятиповерхівці та зачинився там.

В області перевірятимуть готовність роботи автотранспорту в зимовий період 10:22

Комплекс заходів на автомобільному транспорті «Перевізник зима» буде відбуватися з 01 по 21 грудня 2023 року. Про це інформує Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області.

Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 10:20

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:17

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

28 листопада - цей день в Україні та в світі

28 листопада - цей день в Україні та в світі 09:15

ДЕНЬ 643 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 643 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини