Відпочинок без проблем, або Що потрібно для виїзду за кордон з дитиною
Правила перетинання державного кордону України затверджені постановою Кабміну від 25 січня 1995 року № 57. Нині вони дещо спрощені, зокрема у частині виїзду за кордон з дитиною.
Детально про особливості перетину державного кордону з дітьми, які не досягли 16-річного віку, а відтак можуть подорожувати тільки у супроводі дорослих, говорили під час брифінгу в Чернігівській облдержадміністрації.
За загальним правилом виїзд з України громадян віком до 16 років здійснюється за згодою обох батьків та в їх супроводі. Або ж у супроводі одного з батьків чи з довіреною особою, яка повинна мати при собі нотаріально завірену згоду батьків.
За словами начальника Головного територіального управління юстиції в області Олега Трейтяка, на Чернігівщині приватні та державні нотаріуси вже цього року посвідчили майже 3,8 тисячі відповідних заяв батьків.
Виїхати з дітьми за межі України можна і без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків. Втім, це стосується лише тих випадків, коли батьки розлучені або проживають окремо, а один із них сплачує аліменти на дитину чи заборгував із їх сплатою. Детальніше у прямій мові Олега Трейтяка:
Перетин державного кордону здійснюється в пунктах пропуску після пред'явлення посадовій особі Держприкордонслужби України документів, що дають на це право. Один із таких документів — висновок про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України з метою лікування, навчання, участі в змаганнях, фестивалях тощо терміном до одного місяця (без нотаріально посвідченої згоди іншого з батьків). У такому разі той з батьків, з ким проживає дитина, звертається до служби у справах дітей.
Як поінформувала заступник начальника Служби у справах дітей ОДА Юлія Олифіренко, за результатами розгляду поданих документів, відвідування дитини за місцем її проживання, проведення бесіди з тим із батьків, хто проживає окремо від дитини (у разі можливості її проведення), або бесіди з дитиною, яка досягла 14 років, готується відповідний висновок для тимчасового виїзду за кордон.
Далі такий висновок розглядається на Комісії з питань захисту прав дитини та подається на затвердження органу опіки та піклування, у структурі якого діє служба у справах дітей. Діє відповідне рішення протягом 1 року з дня набрання законної сили.
До речі, за умисне порушення місячного строку перебування за кордоном встановлена адміністративна відповідальність – штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 гривень).
Варто зазначити, що трапляються такі ситуації, коли подорож закінчується безпосередньо у пункті пропуску на державному кордоні. Найчастіша причина — неправильно оформлений дозвіл на виїзд за кордон, підкреслив заступник начальника штабу Чернігівського прикордонного загону Олександр Семенюк. Крім того, вирушаючи в дорогу, варто враховувати маршрут руху, відтак, і особливості перетину кордону кожної країни.
Аби уникнути неприємностей, перед плануванням виїзду за межі України спікери радять проконсультуватися із профільними фахівцями, попереджає Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38
День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression
Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00
2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.
Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56
Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.
Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54
Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.
В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47
Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.