Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 22:06:33

У квартирі без каналізації живуть десятки котів

21.08.2012   08:40Агенцiя

Мешканці панельної "хрущовки" №4 на вул. Гагаріна у Чернігові намагаються через суд відібрати домашніх тварин у сусідки 64-річної Наталії Згутницької. У своїй однокімнатці на п'ятому поверсі та тримає кількадесят котів.

— Там ужас, — розказує Володимир Прищепа, начальник комунального підприємства, яке опікується будинком. — Вонь не тільки у квартирі, а й у під'їзді. Через борги за компослуги півтора року тому їй відключили каналізацію. Ми хотіли провести розмову. Я ще якось дійшов до п'ятого поверху, а дільничного знудило на четвертому — блював у відкриту фрамугу.

Заходжу до першого під'їзду "хрущовки". Запах котячої сечі чути з вулиці. Між третім і четвертим поверхами дихати стає неможливо, між четвертим і п'ятим сморід виїдає очі. Затамовую подих, затискаю ніс і піднімаюся на останній поверх. Стукаю у металеві двері Наталії Згутницької. Ніхто не озивається.

Обурені мешканці збираються на кухні у 77-річної Маргарити Котіної. Вона живе на третьому поверсі.

— Чоловік Наташі помер торік, — каже Маргарита Котіна. — Ховати його повезли у Новгород-Сіверський (райцентр Чернігівської області. — "ГПУ"). Наташа попросила сусідку Зою Григорівну приглянути за квартирою. Зоя позвала мене. Тоді я вперше попала у ту квартиру. Тільки відкриваємо двері — кицьки вискакують, тікають. Скільки їх було, не знаю. На полу — шар котячого гівна.

— Від того, що Наташа постійно всіх затоплює, мені стидно когось у гості запрошувать, — додає 54-річна Тетяна Гах. Її квартира — під помешканням Згутницької. — Не тільки водою, а кошачою сечею. У мене вся стеля у ванній і на кухні рижа. А запах — не передать. Ремонту робити нема смислу.

— Тараканів розвела, — говорить 73-річна Зоя Коптель. — Травимо-травимо їх, а вивести не можемо. Уночі по лицю лазять. А блохи, а мухи, а ті кицьки. Постійно на виноград із балкона падають.

— Я взагалі дивуюсь, як вона живе, — каже 43-річна Лариса Малофій, інша сусідка. — Дихати цими випарами дуже шкідливо. Це ж чадний яд. Он по телевізору постійно показують, як люди задихаються у вигрібних ямах.

Наталія Згутницька з чоловіком Ігорем до пенсії працювали у проектному інституті "Кооппроект". Зараз жінка мешкає у квартирі з кішками. Єдина донька живе в Новгороді-Сіверському.

— Я не можу прибрати в квартирі, тому що немає каналізації, — розповідає Згутницька. — Ми з чоловіком півтора року тому заборгували за послуги 2900 гривень. Нам поставили заглушку на трубу, суд зобов'язав виплатити все. Але чоловік торік помер, я все виплачую сама. По 200 гривень — тепломережі й водоканалу. Більше не можу, бо пенсія всього 1000 гривень. Ми з чоловіком ще й кредит узяли — хотіли відремонтувати квартиру і здавати. Тепер за все розплачуюсь я. Після всіх виплат від пенсії залишається 200 гривень.

Не каже, скільки кішок має у квартирі.

— Чому не роздасте їх?

— Та хто їх візьме, вони старі, — зітхає Наталія Вадимівна.— 2007 року наш дільничний сказав, що в притулок усіх віддасть. А прийшов якийсь чоловік і почав стріляти їх уколами.

 Геннадій ГНИП 


 
http://gazeta.ua/articles/scandals-newspaper/_u-kvartiri-bez-kanalizaciji-zhivut-desyatki-kotiv/451658

Останні новини Чернігівщини

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту

«Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги»: серед школярів області відбудуться змагання з чотирьох видів спорту 12:51

Перше засідання організаційного комітету щодо реалізації на Чернігівщині у 2023-2024 навчальному році проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги» відбулось сьогодні під головуванням заступниці начальника ОВА Жанни Шерстюк.

До Дня святого Миколая діти загиблих Героїв отримують вітання та подарунки від громади Чернігова 12:47

До Дня Святого Миколая громада Чернігова підготувала привітання та подарунки для дітей, один з батьків яких загинув у російсько-українській війні, під час виконання службового обов'язку. Управління культури та туризму за підтримки Чернігівської міської ради організовує заходи для дітей різної вікової категорії.

Гроші ходять за людиною… 12:35

Це, зокрема, і про професійне навчання за сприяння служби зайнятості. У тих, хто не має затребуваної на ринку праці професії, є можливість отримати її безкоштовно. Так, діють програми з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, зокрема, як шляхом видачі сертифікатів безробітним, так і з наданням ваучерів для певних категорій населення.