Дві третини дитячого населення області зосереджено в міських поселеннях
За розрахунками, на початок 2019 року 16% (або 160 тис.) жителів Чернігівщини – діти та підлітки до 18 років. За останні 10 років їхня кількість скоротилася на 19 тис. (або на 11%).
no comments
Найбільшою є частка дітей серед населення Корюківського (19%), Городнянського та Носівського (по 18%) районів, найменшою – у Коропському та Ніжинському районах (по 14%).
Найчисельнішою є вікова група 5–9 років (50 тис.). На 1000 дівчат припадає 1048 хлопців (у міських поселеннях – 1052, у сільській місцевості – 1040).
За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, лише третина родин області має у своєму складі дітей. З них переважна більшість (91%) виховує одну дитину та кожна чотирнадцята – двох.
Особливої уваги з боку держави та суспільства потребують діти, які залишилися без піклування батьків. На кінець минулого року, за адміністративними даними, їх налічувалося понад 2 тис., з них 616 – діти-сироти.
На кінець 2018 року у 28 дитячих будинках сімейного типу перебувало
216 дітей, у 192 прийомних сім`ях – 414. Ще 113 дітей знаходилися в дитячому будинку-інтернаті, а 90 – у будинку дитини.
У трьох центрах соціально-психологічної реабілітації дітей протягом минулого року перебувало 375 дітей, три чверті з них – через складні життєві обставини та 91 дитина залишилися поза сімейним оточенням, підрахувало Головне управління статистики у Чернігівській області.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські гімнастки вибороли перемоги на чемпіонаті області та сформували збірну для участі в чемпіонаті України 14:50
31 жовтня до 01 листопада у Чернігові відбувся чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики, який традиційно зібрав найсильніших спортсменок регіону.
«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові 14:48
Наталя Буц переїхала до Чернігова із Запоріжжя півтора роки тому. Вона – учасниця бойових дій, медикиня з багаторічним досвідом, а ще – сильна та цілеспрямована жінка.
Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43
Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39
Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.