Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 листопада, 12:10:11

Суд відмовив у позові про стягнення збитків за неповне та неякісне виконання робіт з реконструкції приміщення навчального закладу

30.05.2019   15:31Агенцiя

Господарський суд Чернігівської області розглянув справу № 927/250/19 за позовом заступника керівника Чернігівської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Ріпкинської районної державної адміністрації Чернігівської області до Дочірнього підприємства “Укрсівербуд” Закритого акціонерного товариства “ДСК” про стягнення збитків у сумі 21931 грн. 89 коп. за неповне та неякісне виконання робіт за договором підряду на реконструкцію приміщення навчального закладу.

Суд рішенням від 21.05.2019 у зазначеній справі у задоволенні позову відмовив у повному обсязі.

Заявляючи вимогу про відшкодування збитків - грошових коштів за фактично невиконані відповідачем підрядні роботи, прокурор послався на невідповідність обсягу фактично виконаних відповідачем підрядних робіт обсягам, зазначеним у актах приймання виконаних робіт.

За результатами дослідження наявного у справі висновку експерта суд не встановив факту зазначення експертом про невиконання або неповне виконання робіт за актами приймання виконаних робіт. Встановити обсяги дійсно виконаних робіт за частиною актів виявилося неможливим, а частина робіт є "умовно" виконаними. При цьому значення виразу "умовно виконані роботи" експерт у висновку не розкрив.

У висновку експерт зазначив про невідповідність у одному з спірних актів прийняття робіт окремих найменувань виконаних робіт фактично виконаним роботам, проте вказані недоліки не відносяться до прихованих, які неможливо було виявити під час підписання актів виконаних робіт.

При цьому усі без виключення акти приймання підрядних робіт підписані без зауважень та заперечень і в подальшому претензій до підрядника замовник не висував.

В ході розгляду справи позивачем не спростовано факт використання будівлі навчального закладу після виконання відповідачем підрядних робіт, а експертне дослідження виконане вже після трьох років експлуатації об’єкту, на якому були виконані підрядні роботи.

Висновок експерта, на який послався прокурор і який є єдиним доказом, покладеним у підставу позову, суд не прийняв, як належний та допустимий доказ, оскільки він не підтверджує факт невиконання підрядних робіт та факт понесення позивачем збитків.

За таких обставин у задоволенні позову суд відмовив у повному обсязі.

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура через суд стягнула з лісгоспу майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев

Прокуратура через суд стягнула з лісгоспу майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев 11:54

Господарський суд Чернігівської області у повному обсязі задовольнив позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури та зобов’язав ДП «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» відшкодувати майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев.

У Корюківській громаді працює мобільна соціальна служба 11:51

На Корюківщині запроваджено новий формат соціальної підтримки, який дозволяє оперативно реагувати на потреби мешканців, особливо у віддалених населених пунктах. З червня тут працює мобільна соціальна служба – на базі місцевого Центру надання соціальних послуг.

3740 звернень щодо домашнього насильства: у Чернігівській ОВА відбулося засідання профільної робочої групи 11:48

Напередодні старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Чернігові провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у співпраці та за підтримки Сабкластеру з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.

У Чернігові поліцейські оперативно встановили і затримали грабіжника 11:46

Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції спільно з патрульними поліцейськими «за гарячим слідом» встановили 18-річного молодика, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном 50-річної чернігівки.

Чернігівські поліцейські перекрили канал незаконного поширення психотропних речовин

Чернігівські поліцейські перекрили канал незаконного поширення психотропних речовин 11:45

Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 42-річного чоловіка, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини