Лазертаг-клуб відкрив вчорашній безробітний за допомогою служби зайнятості
Три роки ніжинець Роман Хоменко служив за контрактом у Збройних Силах України. Кілька ротацій служби на Донбасі в зоні АТО загартували юнака, привели до переоцінки життєвих цінностей.

Роман Хоменко
Додому повернувся тільки наприкінці 2017-го після демобілізації. І відразу ж зіткнувся з проблемою працевлаштування. За допомогою в пошуку роботи звернувся до Ніжинської міськрайонної філії Чернігівського обласного центру зайнятості.
Але знайти підходящу роботу виявилося не так вже і просто, і тоді юнак замислився про власну справу, щоб у Ніжині відкрити лазертаг-клуб.
Лазертаг – тактична гра із використанням високих технологій, яка полягає в «ураженні противника» лазерними променями. Вона є абсолютно безпечною, бо безконтактна. Потрапляння в ціль під час гри фіксує електроніка. Отож, грати в неї можуть навіть діти. До речі, ця гра зацікавить людей різного віку, вона є новим різновидом активного відпочинку, який приносить безліч вражень і позитивних емоцій, знімає стрес і заряджає гарним настроєм.
Захопився лазертагом Роман іще під час служби в армії. Тоді за власний кошт придбав свій перший тагер (пристрій для «стрільби» лазером). Щоправда, в армії він використовував його не заради розваги, а для відпрацювання навичок прицільної стрільби. Згодом, будучи вже старшим солдатом, він з його допомогою навчав влучно «стріляти» молоде поповнення. Армійський досвід став у нагоді після демобілізації. Крім того, Роман самостійно пройшов онлайн-курс підприємництва на базі проекту «Прометеус».
Та, щоб започаткувати власну справу, потрібні були гроші для старту, яких вчорашній боєць не мав. У нагоді стала служба зайнятості. Перебуваючи на обліку, як безробітний, Роман склав бізнес-план зі створення лазертаг-клубу та успішно захистив його. Бізнес-ідея для Ніжина - нова, досі в місті не було ще такого. Враховуючи реалістичність та перспективи цього виду підприємницької діяльності, було вирішено виплатити юнаку допомогу по безробіттю одноразово для відкриття власної справи.
За кошти служби зайнятості молодий підприємець придбав потрібне обладнання, яке використовує тепер не тільки для розваг (дні народження, корпоративи, дитячі свята), а й для навчання молоді під час військово-патріотичних зборів. Він налагодив тісну співпрацю з дитячими гуртками військово-патріотичного спрямування не тільки у Ніжині, а й по області. А ще - на базі Ніжинського туристичного центру заснував власний гурток (свого часу Роман закінчив Ніжинський державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя, де навчався на історичному факультеті). Тепер, відправляючись у походи зі школярами по визначних місцях Ніжинщини, він втілює свої дитячі мрії: пригоди, намети, багаття. Доводилося йому брати участь і в зборах територіальної оборони «Північна фортеця – 2018», де також використовувалися його тагери.
За рік інтенсивної роботи про прибуток говорити поки що зарано. За словами підприємця, дохід звичайно ж є, але й витрати чималі. Не дешево обходяться ремонти тагерів та іншого обладнання, проїзд до місць тренувань та зборів тощо. Але про те, що свого часу зайнявся цим бізнесом, Роман не шкодує. Для нього це насамперед - можливість для самореалізації, справа до душі, яка приносить справжнє задоволення.
Особливе щастя він отримує від спілкування з дітьми, котрі виявляють неабияку цікавість до лазертагу, швидко вчаться і вправно відпрацьовують тактичні навички. Як людина, яка бачила війну, Роман сподівається, що цим юнакам і дівчатам ніколи не доведеться брати в руки справжню зброю. А задовольнити цікавість і отримати задоволення від активного відпочинку можна і в такий, абсолютно безпечний, спосіб, повідомляє Чернігівський обласний центр зайнятості.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).