Розчищення русла Стрижня під загрозою?
До обласної державної адміністрації від Чернігівської міської ради надійшов на погодження робочий проект «Реконструкція об’єкту «Екологічне покращення гідрологічного режиму та санітарного стану водойми № 3 в районі вул. Стрілецької у м. Чернігові».
Зазначимо, цьогоріч з бюджету міськради виділено майже 15 мільйонів гривень на реалізацію цього проекту.
ОДА повністю підтримує наміри міської ради щодо екологічного покращення русла Стрижня в межах чинного законодавства з врахуванням статусу даної території як об’єкта природно-заповідного фонду.
Однак у тій редакції, в якій надійшов проект, не вказаний спеціальний статус території, на якій планується проведення даних робіт. До слова, роботи заплановані на території об’єкта природно-заповідного фонду Регіонально-ландшафтного парку «Ялівщина».
Крім того, роботи з розчищення русла річки можна розпочинати лише після проведення процедури оцінки впливу на довкілля, яке включає в себе громадські слухання. Вони у місті Чернігові не проводилися.
Чернігівська ОДА сподівається, що після проведення необхідних процедур і усунення вказаних недоліків цей важливий для міста проект буде реалізований.
Останнім часом гостро стоїть питання збереження природи Ялівщини. Ця територія з унікальним рельєфом, зеленими насадженнями та водосховищами на річці Стрижень є перлиною обласного центру, улюбленим місцем відпочинку містян та гостей Чернігова. Парк є важливим об’єктом для розвитку туристичної галузі, проведення наукових досліджень тощо, повідомляє прес-служба голови Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.