Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 2 липня, 09:39:23

Прокурор довів, що особа, винна в заподіянні малолітній дитині тяжких тілесних ушкоджень, має відбувати реальне покарання

22.05.2019   07:22Агенцiя

Вирок суду першої інстанції в частині призначеного покарання скасовано.

Колегія суддів Чернігівського апеляційного суду за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок Новозаводського районного суду м. Чернігова, яким жителю міста за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило тяжкі тілесні ушкодження) призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі із звільненням від його відбування з випробуванням, а також додаткове покарання - позбавлення права керування транспортними засобами на 1 рік.
   
У судовому засіданні підтверджено, що обвинувачений у вересні 2017 року, керуючи автомобілем марки «Ауді-100» в м. Чернігові порушив Правила дорожнього руху, проявив неуважність, неправильно оцінив дорожню обстановку, у зв’язку з чим здійснив наїзд на малолітнього пішохода, який перетинав проїзну частину в межах пішохідного переходу. В результаті потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження.
   
Під час першого апеляційного розгляду, який відбувся у квітні 2018 року, апеляційний суд не погодився з доводами прокурора і залишив вирок без змін. Проявивши принципову позицію прокурором оскаржено рішення суду в касаційному порядку.
   
Задовольняючи касаційну скаргу прокурора, колегія суддів вказала, що доводи прокурора про неврахування обставин вчиненого злочину залишилися поза увагою апеляційного суду, а винесене рішення є необґрунтованим.
   
Під час повторного апеляційного розгляду прокурором доведено, що суд першої інстанції при ухваленні вироку не врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, обставини його вчинення та перебування обвинуваченого в стані, викликаному вживанням наркотичних засобів. Також наголошено, що внаслідок дій винного на пішохідному переході постраждала малолітня дитина, а тому покарання повинно бути адекватним суспільній небезпеці вчиненого та особі обвинуваченого.
   
Апеляційний суд погодився з доводами прокурора та засудив обвинуваченого до 3 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки.
   
Прес-служба прокуратури Чернігівської області повідомила, що вирок набрав законної сили.

Останні новини Чернігівщини

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради

Ніжин: відбулось завершення 75 сесії міської ради 08:50

Першого липня відбулось завершення 75 сесії Ніжинської міської ради під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів

У Чернігові отримали свої сертифікати перші випускники та випускниці школи гідів 08:39

У Чернігівському ТІЦ 30 червня відбувся перший випуск "Школи гідів", започаткованої управлінням культури та туризму міської ради в грудні 2019 року з метою підготовки і надання якісних послуг екскурсантам та туристам нашого міста.

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю

24 сесія облради: найбільше прийнятих рішень стосувалось галузі охорони здоров’я, сфери кадрових питань, управління комунальною власністю 08:27

Голова обласної ради Ігор Вдовенко відкрив чергове пленарне засідання хвилиною мовчання. Спікер зазначив, що війна на сході України не припиняється ні на день. І, на жаль, захищаючи рідну землю, гинуть наші герої, воїни-земляки. В їх числі: Ігор Кістерний уродженець міста Семенівка та Володимир Черненко, родом із села Мамекине Новгород-Сіверського району.

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову

Весняно-літня нерестова заборона на Чернігівщині захистила риб та раків від незаконного вилову 08:20

30 червня завершився період заборони на вилов риби та інших водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах Чернігівської області.

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі

Питання надходжень єдиного внеску розглядались під час зустрічі 08:09

Темою робочої зустрічі, яка відбулась днями у Головному управлінні ДПС у Чернігівській області, стали питання надходження до бюджетів єдиного внеску.