Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 17 жовтня, 04:42:29

Прокурор довів, що особа, винна в заподіянні малолітній дитині тяжких тілесних ушкоджень, має відбувати реальне покарання

22.05.2019   07:22Агенцiя

Вирок суду першої інстанції в частині призначеного покарання скасовано.

Колегія суддів Чернігівського апеляційного суду за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок Новозаводського районного суду м. Чернігова, яким жителю міста за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило тяжкі тілесні ушкодження) призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі із звільненням від його відбування з випробуванням, а також додаткове покарання - позбавлення права керування транспортними засобами на 1 рік.
   
У судовому засіданні підтверджено, що обвинувачений у вересні 2017 року, керуючи автомобілем марки «Ауді-100» в м. Чернігові порушив Правила дорожнього руху, проявив неуважність, неправильно оцінив дорожню обстановку, у зв’язку з чим здійснив наїзд на малолітнього пішохода, який перетинав проїзну частину в межах пішохідного переходу. В результаті потерпілий отримав тяжкі тілесні ушкодження.
   
Під час першого апеляційного розгляду, який відбувся у квітні 2018 року, апеляційний суд не погодився з доводами прокурора і залишив вирок без змін. Проявивши принципову позицію прокурором оскаржено рішення суду в касаційному порядку.
   
Задовольняючи касаційну скаргу прокурора, колегія суддів вказала, що доводи прокурора про неврахування обставин вчиненого злочину залишилися поза увагою апеляційного суду, а винесене рішення є необґрунтованим.
   
Під час повторного апеляційного розгляду прокурором доведено, що суд першої інстанції при ухваленні вироку не врахував ступінь тяжкості вчиненого злочину, обставини його вчинення та перебування обвинуваченого в стані, викликаному вживанням наркотичних засобів. Також наголошено, що внаслідок дій винного на пішохідному переході постраждала малолітня дитина, а тому покарання повинно бути адекватним суспільній небезпеці вчиненого та особі обвинуваченого.
   
Апеляційний суд погодився з доводами прокурора та засудив обвинуваченого до 3 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки.
   
Прес-служба прокуратури Чернігівської області повідомила, що вирок набрав законної сили.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 15:42

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг

Конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг 14:55

Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації проводить конкурс на залучення бюджетних коштів для надання соціальних послуг.

Про норми температурного режиму у дитсадках і школах

Про норми температурного режиму у дитсадках і школах 14:43

Відповідно до Санітарного регламенту дошкільні навчальні заклади повинні мати централізовану чи безпечну автономну систему теплопостачання, спроможну забезпечити оптимальні показники мікроклімату.

Про плату за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти Чернігова: хто має право на пільги

Про плату за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти Чернігова: хто має право на пільги 14:41

У Чернігові затвердили новий розмір плати за навчання у закладах позашкільної мистецької освіти, який діятиме з 1 січня 2020 року, повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради.

Наслідки лікарської помилки - смерть 2 осіб: породіллі та новонародженого

Наслідки лікарської помилки - смерть 2 осіб: породіллі та новонародженого 14:20

За принципової позиції сторони обвинувачення Чернігівським апеляційним судом 09.10.2019 відмовлено у задоволенні безпідставних та необґрунтованих скарг обвинуваченого та представника цивільного відповідача (районної лікарні) на вирок суду першої інстанції від 05.03.2019.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини