Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 березня, 05:05:14

Люба і "Гіацинти"

20.04.2019   12:00Агенцiя

Не дивно, що дівчині подобаються квіти, та ще й весною. Але в армії і дівчата з іншими смаками, і рослини значно відрізняються від звичних.

Військовослужбовець бригади оперативного командування «Північ» молодший сержант Любов Плаксюк за чотири дні опанувала самохідну артилерійську установку 2C5, або простіше «Гіацинт», і вперше виконала роль навідника.
«Чуєте?! Ціль уражена! - не стримуючи емоцій, радіє дівчина. – Я ще ніколи не стріляла з такого озброєння. Але дуже хотіла навчитися. Адже в армійському підрозділі важливо, щоб кожен міг замінити один одного».

Виконавши наказ, Люба, як з кулемета, розповідає про підготовку до стрільби та свої дії. А ще про зміну координат, метеодані, балістичні умови, дальність стрільби снаряду…

«Армія – це драйв, це класно. Я в захваті!», - ділиться враженнями молодший сержант, яка до служби працювала вчителем історії та права у сільські школі. Заклад закрили. А вчителька, підписавши контракт, стала спочатку зв’язківцем, потім командиром відділення охорони. Виконувала завдання за призначенням в зоні бойових дій на сході України. А цією весною Люба вирішила ще й садівництвом зайнятися та освоїти «Гіацинти».

26-річна боєць з Житомирщини розповідає, що не тільки вона захопилася армією по-справжньому: її 5-річний син, буваючи у мами на службі, також у захваті від всього, що його оточує.

Стрільби, в яких брала участь Люба, - лише частина тих навчань, які вже кілька днів поспіль проходять на Гончарівському полігоні на Чернігівщині. Тренуються бійці  артилерійської батареї. За легендою, ворог наступає, мета українських воїнів – відбити атаку, не давши противнику прорватися. До бою висуваються екіпажі САУ 2С5. Крім них, на полігоні відточують вміння й інші артилерійські підрозділи.


Прес-центр оперативного командування "Північ"

Останні новини Чернігівщини

Ветеран війни з Прилуччини повернувся до роботи завдяки підтримці служби зайнятості

Ветеран війни з Прилуччини повернувся до роботи завдяки підтримці служби зайнятості 14:10

Після демобілізації з лав ЗСУ та повернення до цивільного життя ветеран війни з Прилуччини Валентин Соляник отримав нову можливість для професійної реалізації. Знайти роботу йому допомогли фахівці служби зайнятості у співпраці з місцевим роботодавцем.

Поліцейські Чернігівщини викрили групу зловмисників, які у СІЗО налагодили шахрайську схему заволодіння грошовими коштами громадян

Поліцейські Чернігівщини викрили групу зловмисників, які у СІЗО налагодили шахрайську схему заволодіння грошовими коштами громадян 13:06

Слідчі поліції Чернігівської області за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань, відділу протидії кіберзлочинності, співробітників Державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор» та СБУ, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури припинили діяльність злочинного угрупування, яке налагодило шахрайську схему із заволодіння грошима громадян.

У січні-лютому 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 1,9 мільярдів гривень податків та зборів 12:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2026 року надійшло 1,9 млрд грн від сплати податків і зборів.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:03

Протягом минулої доби зареєстровано 14 небезпечних подій, а саме: 14 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

16 березня: цей день в Україні і світі

16 березня: цей день в Україні і світі 08:17

День 1482 Російська агресія - Day 1482 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини