КП "Новозаводське" обслуговує 488 будинків і 175 гектарів прибудинкової території
Серед 488 будинків, яким надає послугу з управління КП «Новозаводське» Чернігівської міської ради, 30% збудовані до 1917 року. Це найбільша проблема підприємства, тому що більшість таких будинків через зношеність своїх конструкцій мають серйозні проблеми. Про це розповів керівник КП «Новозаводське» Віталій Морський.

Віталій Морський
Разом з тим, капітальні ремонти таких будинків – відповідальність співвласників. Підприємство замовляє висновки експертних організацій про те, що потрібно в першу чергу замінити в зношений будинках і скільки це буде коштувати. Скликає загальні збори і доносить цю інформацію до мешканців. А далі вирішувати долю свого будинку тільки їм.
У Чернігові для багатоквартирних будинків, у яких не створено ОСББ, але є потреба в капітальному ремонті, прийнята міська програма співфінансування в пропорції 50/50. Половину збирають співвласники, половину - міський бюджет. Якщо співвласники вирішують іти по цьому шляху, підприємство-управитель відкриває окремий цільовий рахунок, на якому збираються кошти.
На думку керівника КП «Новозаводське», розуміння співвласниками квартир своєї відповідальності за будинок поступово збільшується. Це видно й по тому, що в багатьох будинках мешканці стали активніше цікавитися його станом, утриманням, проведенням поточних ремонтних робіт. Помітну допомогу в цьому дає практика обрання мешканцями старших по будинку, яка почала відроджуватися. Це дуже допомагає в комунікації між підприємством та мешканцями.
За словами Віталія Морського, підприємство в будь-яку пору року намагається виконати всі сезонні та постійні роботи для утримання будинків і прибудинкової території в порядку. Про те, як воно це робить – дивіться в телепередачі «Серед тижня».
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).